Nápověda

Ovládat WordPress není zase tak jednoduché. Tento text je rozdělen na nápovědu pro čtenáře a nápovědu pro přispěvatele.

Čtenáři

Jako na každém blogovacím systému, i WP liší mezi statickou stránkou a dynamickým postem.

Přispěvatelé

Kdo se hodí do linie SK, může být přizván jako spolupracovník (angl. contributor), redaktor (angl. author) či šéfredaktor (angl. editor). K přihlašování slouží speciální stránka. Rozdíly mezi jednotlivými rolemi: Spolupracovník si musí nechat svůj text schválit redakcí. Redaktor může publikovat volně. Šéfredaktor smí zasahovat do textů jiných autorů.

Každý člen SK si musí vytvořit gravatar, pokud ho ještě nemá. Aby vypadal k světu, měl by mít profilový obrázek. Dále je potřeba vyplnit své jméno a údaje o sobě (je třeba vyplnit všechny, pouze Celé jméno a Místo ne).

Vzhled

WP se vyznačuje sofistikovanou prací s obrázky. Speciální možností je hlavní obrázek. Je-li to třeba, lze post připíchnout na hlavní stránku jako zásadní text. Článek se připíchne kliknutím v rozbalovací nabídce nad tlačítkem preview v levé části obrazovky při úpravě článku.

Šablona Suburbia zobrazuje náhledy obrázků na hlavní stránce, u kategorií a archivních stránkách. Rozměry musí být 155×110 px, jinak hrozí zkreslení. Je však lepší je nahrávat v dvojnásobné velikosti, tj. 310×220 px, jinak se v některých situacích nezobrazí správně. Má-li se nápis uprostřed obrázku zobrazit celý, je třeba ho vměstnat do čtverce 220×220 px. Na připíchnutých postech jsou obrázky střední velikosti. Rozměry mají být 350×246 px, pokud je obrázek větší, je oříznut, pokud je menší, je zkreslen.

Google AMP má požadavek, aby obrázek byl široký nejméně 1 200 pixelů. To však koliduje se zobrazením na Bloggeru a na Facebooku, který takto velké ilustrační obrázky považuje za obrázek samotný, nikoliv za odkaz na článek. Proto požadavky AMP nejsou plněny.