České soudy a útoky na čest, krádež presidentské vlajky

Z právního hlediska je ukradení a zneuctění standarty a to, jak to OČTŘ vyřešily, docela oříšek. Nabízí se mnoho možných skutkových podstat, přičemž hodnota řemeslného zpracování vlajky je úplně poslední, co řešit.

Soud si vybral snad nejnesmyslnější trestné činy, za které je odsoudil (výtržnictví, poškození cizí věci a krádeže). Dostali směšně nízké tresty (6 měsíční podmínky na jeden rok) – za porušení isolace a šíření covidu (rozhovorem s jednou osobou) dostala matka desíti dětí 2 roky s podmínkou na dva roky…

České poskkommunistické soudy mají velikou srandu z křivopřísežnictví: prostě když jim tam svědek lže, bere se to jako nějaký gentlemanský přeslap (situace se ale zřejmě zlepšuje), a tohle na mě působí stejně, taková postkommunistická bezectnost, hanebnost, kde nějaká čest vůbec neexistuje.

Celé na mě takto působí. Ve skutečnosti ovšem nejzásadnějším aspektem je útok na demokratické zřízení, a to kvůli politickému přesvědčení (!), čili útok z nenávisti, újma činí mnoho millionů korun, a navíc provedeno v organizované skupině, která z činu měla milliony korun prospěchu.

A korunu nasadil jenerálek Pavel, který považoval za dobrý nápad se se zločinci stýkat a vyjednávat pro sebe prospěch z kradené věci.

Tady se opět nabízí mnoho trestných činů. Asi každý asi cítí, že něco takového v pořádku není, čili je čin je přinejmenším nemravný (navíc s podmínkou, že v případě vítězství Babišova štandáru nevrátí).

Ztohoven evidentně lhali, že vlajku zničili. Zatajení věci s prospěchem velikého rozsahu je trestné dvěma až osmi léty. Pokud takto lhali před soudem, může jít o křivou výpověď.

Jiným aspektem je útok proti ústavnímu zřízení, k čemuž se otevřeně přiznávají.

Odlišným objektem je ovlivňování voleb antibabišovskou podmínkou, buď jako vyhrožování (s cílem působit na veřejnou osobu) nebo jako maření průběhu voleb:
— kdo jinému nebo pro jiného v souvislosti s výkonem volebního práva nebo hlasovacího práva v referendu poskytne, nabídne nebo slíbí finanční, majetkový nebo jiný obdobný prospěch, aby volil nebo hlasoval v rozporu s nezávislým vyjádřením své vůle.

A Jenerál Pavel si dal slíbit neoprávněnou výhodu…čili úplatek.

Zločinecká skupina Ztohoven tvrdila, že štandaru zničila. Pokud někdo veřejně vyjde s prohlášením, že to byla lež, a že se vlajka nachází na nějakém místě, člověk by čekal, že okamžitě si policie zajistí povolení k domovním prohlídkám zločinců a pokusí se vlajku získat. Že se to nestalo je opět takové české švejkovské. Ona je to vlastně taková legrace, „byl to jen kus hadru.“

Aneb podle České televise šlo o „výměnu“ standarty… [2]

Zmatek doplňuje, že podle zákona o užívání státních symbolů České republiky je zneužití, hrubé znevážení, zničení, poškození nebo odcizení státního symbolu přestupkem pod pokutou do 30 tisíc Kč.

Obmyšleno.

1 Comment

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s