Profesionální troll Pavel Němeček

Jedním ze znaků ukrajinisace ČR je studená občanská válka systému proti alternativě. Obvyklým prostředkem je nálet stáda buranů na profil oposiční osobnosti. Ale proti nadávajícím pitomcům se lze celkem snadno bránit: zablokovat je či jinak odstínit a veřejnost bude na vaší straně, protože primitivy nikdo nemá rád.

Proto systém někdy volí sofistikovanější methody a nyní s tím mám i osobní zkušenost. Občas se na Twitteru zastanu předsedy PRO, Jindřicha Rajchla. Nejčastější odpovědí jsou nadávky buranských jingoistů či ignorace. Ale jeden tweet se mi stal osudný. Uvázl jsem v dodnes trvající polemice s jakýmsi „Pavlem Němečkem“, kde, musím uznat, tahám za kratší konec provazu.

Protože je to vyčerpávající na čas, nedalo se mi to, a podíval jsem se, kdo to je. Ukázaly se dvě zarážející věci: Ačkoliv „Pavel Nemecek“ již napsal téměř 3 500 tweetů, všechny do jednoho jsou jen reakcí; sám od sebe nenapsal ani jeden jediný. Další zarážející věc je, že jeho účet byl založen teprve před rokem, v srpnu 2021, ačkoliv od samého počátku (12. září 2021) má vysoce sofistikované příspěvky (1, 2 a 3).

Vyslovuji proto hypothesu, že „Pavel Němeček“ je vlivový agent BIS nebo NCOZ (jméno i fotka jsou bezpoichyby falešné). Má seznam 91 příslušníků establishmentu, které pretoriánsky chrání (jeho činnost zaujala 26 lidí). Jeho methoda je zajímavá: Vstupuje do diskuse s alternativci. Protože má kvalitní databasi výstřížků, snaží se je utlouct argumenty. A protože má neomezené množství času, má obvykle i argumentačně navrch, protože alternativa dělá množství chyb. Nezávislého čtenáře tedy předsvědčí, jeho zablokování je důkazem toho, že alternativa nemá argumenty.

Co s tím, nevím.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s