Svinstvo do žíly

Conchita Wurst

Po roce 2010, kdy nastal vzmach sociálních sítí, přestávají média hrát hlavní význam – jsou pouhými nosiči – a důležitější jsou autoři a jejich jednotlivé články. Proto ačkoliv jsou Novinky spíše hysterické médium, Angelika Bazalová tam statečně umísťuje svobodomyslné texty, naposledy rozhovor s prof. Vojtěchem Thonem. Je věčná škoda, že takových není v médiích víc. V tom rozhovoru člověk dostane odpověď na dvě zásadní otázky:

Hladina protilátek

Neexistuje protektivní hladinu protilátek. Prymulovo a Beranovo tvrzení: „Beran s Prymulou považují jako dostatečnou hladinu protilátek 200 až 300 jednotek,“ rozumí se AU, je pouhá úlitba bohům. Ve skutečnosti stačí bezpečné zjištění jakékoliv hladiny protilátek, tedy nad hranicí chyby měření.

Aspirace

Když jsem si z píchačů dělal legraci, tak jsem jim psal, že si nenechám píchnout svinstvo do žíly. Odpověděli mi, že jsem idiot, když nevím, že se vakcína píchá do svalu, ačkoliv jsem to věděl, ale „píchnout si svinstvo do svalu“ jednoduše tak nezní. Nyní se ukázalo, že jsem měl intuitivně pravdu:

Například pokud podávám vakcínu, tak bych měl takzvaně aspirovat, tedy povytáhnout píst injekční stříkačky. Abych zjistil, zda se mi jehla nenachází v cévním řečišti. V takovém případě se totiž obsah zabarví krví a já bych neměl vakcínu aplikovat do tohoto místa. To ale v těch multiočkovacích centrech mnohdy nedělají.

Špatně vyškolený personál neaspiruje, čímž podstatným způsobem zvyšuje risiko trombosy, následně embolie, tedy i smrti.

Příčiny

Zdroj diletantství sněhuláků byl jasný od počátku: Jsou to theoretici, kteří si vysnili své modely, které s praxí nemají nic společného. Typickým příkladem jsou roušky. Ano, v laboratorních podmínkách eliminují přenos viru. Ale to by je lidé museli nosit správně, což odhadem 99 % nečiní. Nejsou to chirurgové, kteří kolem sebe mají celý team asistentek. Takže vinou sněhuláků se přirozeně promořujeme pomaleji, než by bylo žádoucí. Na vině jsou opatření jako je povinnost nosit náhubek.

Stejně tak očkování může populaci pomoci, ale konkrétnímu člověku velice ublížit. Ale tyhle collateral damages sněhuláky nezajímají.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s