BLM jsou komunističtí kádrováci

Nejvíce zajímavým obdobím politických dějin UK jsou léta 18681880, kdy spolu soupeřili konservativec Benjamin Disraeli (1804–1881) a liberál William Ewart Gladstone (1809–1898). Historici mají mnohem raději Disraeliho, ne kvůli ideologii, ale protože měl  barvitější život i názory. Pocházel z židovské náboženské menšiny. Byl to původně spisovatel a měl až cynický názor na různé záležitosti.

Naproti tomu Gladstone byl politik nového typu. Fanatický ideolog a zapřísáhlý moralista. Je proto ironií osudu, že nyní je jeho památka obětí Black Live Matters, resp. její britské odnože Stop Trump Coalition. Ta zřídila stránku Topple the Racists (Skácejte rasisty), kde má nyní již 78 ikonoklastických požadavků, od nejstaršího Karla II. (1630–1685) po nejmladšího Winstona Churchilla (1874–1965).

Zvláště absurdní je to u Gladstonea. BBC ve své typicky levicové lži uvádí:

Gladstone spoke out against abolition in Parliament because his family had slaves on plantations in the Caribbean.

BBC asi nepočítala s tím, že si každý může Gladstoneovu panenskou řeč přečíst, protože jinak by na ni odkázala. Ve skutečnosti Gladstone nebyl proti zrušení otroctví, ale požadoval spravedlivou kompensaci pro vlastníky otroků, jak k tomu píšou lépe informovaní komunisté:

Former PM and son of major plantation owner who profited from and owes wealth to enslaved people. Defended huge compensation package for slave owners – his father is estimated to have received the largest of all payments – equivalent to £83M today. This specific statue is also said to have been paid for y docking pay from the match factory workers who protested at the unveiling.

Tento hřích odsouzení prosazení kompensace za zrušení otroctví dopadá dokonce i na hraběte Greye, jehož vláda zrušení otroctví v roce 1833 navrhla, jen proto, že souhlasil s kompensacemi. Poddanství a robota byla v českých zemích v roce 1848, jak známo, také zrušena za náhradu, takže bychom měli tehdejší poslance odsoudit? Nicméně se zdá, že si to komunisté nakonec rozmysleli.

1 Comment

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s