Svobodná kultura

Ostrov rozumu v moři všeobecného šílenství

Opravdu Klaus lže a zaslouží si být urážen?

klaus_dcera

Václav Klaus s dcerou na Národní třídě (zdroj: O. Höppner)

Od chvíle, kdy byl Václav Klaus vypískán a vyřván davem na Národní třídě, snaží se daný akt část jeho odpůrců obhájit tím, že je to špatný člověk a nic lepšího si nezaslouží. Protože nebyl odsouzen za žádný zločin, většinou argumentuje tím, že lže.

Takto vypadá typický dialog s takovým člověkem:

Útočník (obhájce útoku na VKml): Klaus si zasloužil vypískat a vyřvat.
Pozorovatel: Takové chování není slušné.
Ú: Je, protože Klaus si nic lepšího nezaslouží.
P: Vždyť nic nezákonného neudělal.
Ú: Lže a manipuluje.
P: Kde konkrétně?
Ú: Všude, je to přece jasné.
P: Dejte odkaz aspoň na jeden článek.
Ú: Třeba ten, kde píše, že je více zájemců o adopci, než dětí k adopci, a tudíž neexistuje důvod k homoadopcím.
P: Kde je ten článek?
Ú: Tak si ho vygooglete.
P: Vy máte důkazní břemeno, když ho obviňujete.
Ú: http://vkml.cz/clanky/homo-adopce.html
P: Ale to je přece pravda. Píše o tom i Ihned, který je jinak celkově pro-LGBT. https://archiv.ihned.cz/c1-65704720-pary-cekaji-roky-osvoji…
Ú: Kdyby tomu tak bylo, nebyly by žádné děti v ústavech.
P: Byly, jsou to děti rodičů, co se o ně nedokáží nebo nemohou postarat, ale nebyli zbaveni rodičovských práv. Když jde třeba matka do basy na rok, nelze jí kvůli tomu navždy vzít dítě.

Kromě homoadopcí si jako vhodné téma vzali Klausovo tvrzení, které údajně padlo v „Máte slovo“, že „hladina moří nestoupla ani o milimetr“. To sice není zcela pravdivé, leč jeho odpůrci běžně tvrdí (třeba Martin Bursík na přednášce na Ostravské univerzitě), že je tento problém natolik závažný, že hrozí zaplavení značné části či celé světové pevniny.

Naprostá většina území ČR je aspoň 100 metrů, tedy 100 000 mm nad mořem. Aby byla ČR ohrožena, musela by hladina světového oceánu stoupnout o toto číslo. Reálně stoupá o 3 mm ročně. Připusťme, že to temto roste a v následujících 100 letech to bude v průměru 10 mm ročně. To by znamenalo vzrůst o jeden metr za 100 let. ČR by tedy zaplavení hrozilo za mnohonásobně delší časový úsek a tedy Václav Klaus má k pravdě mnohem blíže, než ti, kdo tvrdí, že nás stoupající hladina světového oceánu v horizontu délky lidského života ohrožuje.

Jistě, svět není jen relativně hornatá ČR, jiné země na tom mohou být hůře. Jsou území, níže než 5 metrů nad mořem, ta by byla zaplavena během 500 let. Z V4 se to týká pouze Polska. Ale, co si budeme povídat, podle skalních odpůrců Václava Klause Polsko nemá nárok na území, která byla před válkou Německá, a nízká nadmořská výška se týká ponejvíce těchto území. Pokud se podíváme na mapu Evropy, je tam poměrně velká korelace s územími, na kterých žije velké procento muslimů. Pokud bude demografický vývoj pokračovat v duchu nastoupených trendů, Londýn, Rotterdam či Hamburk mnohem dříve přestanou být evropskými městy, než za několik set let skončí pod mořskou hladinou.

Václav Klaus tedy řekl údaje sice nepravdivé, leč mnohem bližší pravdě, než argumenty klimatických alarmistů. A moc by mne zajímalo, zda si všichni ti, co na něj řvali a pískali, vzali příklad z Grety a přestali jít maso a létat letadlem. Předpokládám, že nikoli.

 

About Václav Š. David

Jsem živnostník, od roku 2006 člen KDU-ČSL. Vystudoval jsem Provozně-ekonomickou fakultu ČZU (titul Ing.) a Filosofickou fakultu Ostravské univerzity (titul Bc.).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Informace

This entry was posted on 19. 11. 2019 by in Zprávy and tagged , , , .

Nejlepší texty za 2 dny

Mazlily se s tigrem
Kolektivní šílenství pokračuje
Terror v Nice - kommentář
Výsledky 1. kola presidentských voleb