Svobodná kultura

Přirozenost, svoboda a tradice

Kritika Mariana Kechlibara

Marian Kechlibar je jeden z nejlepších českých publicistů, asi tak 2× lepší než standardní český novinář. Je to proto, že na rozdíl od typického českého novináře, který umí maximálně anglicky, takže jen přežvýká zprávu z Daily Mail nebo Reuters, Kechlibar umí německy a německá media jsou vesměs solidní. Na druhou stranu, ztrácí odstup od toho, co mu předkládají, takže nerozezná některé manipulace. Tak i v komentáři k rozhovoru Bildu s ultralevicovou pirátkou, Carolou Rackete nechal Kechlibar bez povšimnutí podsouvání Bildu:

Die Genfer Konvention und das deutsche Asylrecht erkennen lediglich politische Verfolgung, Kriege und Vertreibung als Fluchtgrund an.

Podle ženevské konvence je uprchlík ten, kdo

má oprávněné obavy před pronásledováním z důvodů rasových, náboženských nebo národnostních nebo z důvodů příslušnosti k určitým společenským vrstvám nebo i zastávání určitých politických názorů

Války a vyhánění tedy nejsou důvodem pro konvenční asyl, to je typická lež vítačů. Itálii svéráznosti německého právního řádu vůbec nemusejí zajímat. Na druhou stranu ano, právo na asyl nemá horní hranici. Ale týká se jen skutečných uprchlíků, tj. lidí, kteří jsou nelegitimně pronásledováni. Těch je v ČR cca desítky ročně a mezi migranty jich je kolem 1 %. V Libyi tedy v žádném případě není 500 000 uprchlíků (běženců, utečenců), nýbrž 500 000 migrantů, česky vystěhovalců. Neexistuje nic jako *klimatický uprchlík, jsou to jen migranti. Neexistuje žádná povinnost se o klimatické migranty postarat. Navíc italská vláda nemusí nic překládat, neboť italský překlad již existuje.

Kechlibar je tedy obětí německého pojmosloví. Je špatně překládat německý pojem der Flüchtling doslova jako uprchlík, když je to migrant. Nedá se nic dělat, tady české a německé pojmy nejsou 1 : 1, čeština je přesnější. Jinak ale souhlasím s Kechlibarem, že ta ošklivá Němka je ukázkovým příkladem dnešní levice. Místo feministů si říkají genderisté, místo ekologie vzývají klima. A jako všichni ideologové, podstatným způsobem překrucují realitu: Ano, je pravda, že trosečníky je nezbytné přivést do nejbližšího přístavu. Ale ne do bezpečné země, to si ta pašeračka vymyslela, jak nedávno konstatoval i Evropský soud pro lidská práva. Kapitánka také mlčí o tom, proč „uprchlíci“, je-li Libye tak příšerná (a ona příšerná je, vinou Francie a Itálie), do Libye putují. Nikdo je nenutí.

Nezbývá než skončit: Bože, zachraň nás před takovými spasiteli lidstva jako je Carola Rackete.

About Guy Peters

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Informace

This entry was posted on 17. 07. 2019 by in Komentáře and tagged , , .