Svobodná kultura

Přirozenost, svoboda a tradice

Facebooková dovolená

Když vám Facebook dá svou oblíbenou třicítku, tak obvykle přejdete na předem založený alternativní účet, pokud jste nebyli tak hloupí a nedali Facebooku své mobilní číslo. V době dynamických IP adres by se Facebook mohl ochudit o své zákazníky, takže je nekontroluje. Dokonce se zdá, že s alternativními účty implicitně počítá, protože  usnadňuje přepínání mezi nimi: Stačí dokonce jen jedno kliknutí.

Facebook vypadá podle vašich FB friends a podle jejich zálib, takže něco jiného je pocit z Facebooku. Zdá se, že většina členů redakce je z Facebooku unavena. Po 10 letech se tato sociální služba vyčerpala. Nic mi nepřináší na jedné straně neproduktivní hašteření s idealisty, zejména pravdoláskaři, na druhou stranu mám ponorkovou nemoc z našich – libertariánů, konservativců i příznivců SPD. Po přestávce se mi svět Facebooku odcizil.

Na novém profilu vždy máte jiné lidi; nikdy se nepodaří překlopit ten starý stoprocentně do nového. Řada VIP má plno, naplnila kapacitu 5000 FB friends: Jakub Horák, Martin Jaroš, Markéta Šichtařová či Bohumil Pečinka. Jiní o nové přátele nestojí: Jan Zahradil, Daniel Vávra či Lucie Sulovská. Snadno se tak může stát, že si přidáte nesprávné lidi. Vyskakují pak na vás povrchní nesmysly, usmívající se lidé.

Zdá se, že je doba, aby přišlo něco jiného, co Facebook sice nenahradí, jako film nenahradil divadlo a televise film, ale posune někam jinam.

About Guy Peters

3 comments on “Facebooková dovolená

  1. gogo
    19. 07. 2019

    Skoro by se chtělo zvolat: Zlatý Sanhedrin!

    To se mi líbí

  2. Pingback: Regulace sociálních médií | Svobodná kultura

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Informace

This entry was posted on 06. 07. 2019 by in Komentáře and tagged , , .