Svobodná kultura

Přirozenost, svoboda a tradice

Hlavní nástroj pravdoláskařů: šikana

V podmínkách zostřující se liberální demokracie je každá špinavost dobrá. Tentokrát se vyznamenala pravdoláskovní dvojka Lukáš Prchal & Prokop Vodrážka.

IT zbohatlík, Michal Bláha, na Twitteru skandalisoval mého kamaráda a kolegu z CPK, Tomáše Břicháčka. Hovado, které si říká Virtual Skiper, k tomu napsalo:

Tohle dostalo proverku?

Na rozdíl od nejistého genderu virtuální skipera je Tomáš muž a gentleman. I takový blbec, jako je Virtual, by se tedy mohl naučit mužský rod.

Ten tweet příliš velkou pozornost nevyvolal. Ale podobné „VIP“ sledují novináři, kteří se o tom rozhodli napsat článek (odkaz vede na celý ten skvost). A protože to čeští novináři jinak neumějí, je to vlastně jen neuspořádaný soubor citací.

Popravdě je nutno přiznat, že nejvíce prostoru dostal Tomáš Břicháček. Jenže tím, že se pravdoláskovní novináři na údajný skandál (členství v nefungující dozorčí radě veřejného ústavu, který pravdoláskaři evidují na seznamu svých nepřátel: Obecně prospěšná společenost Český portál, o.p.s.) ptali u jeho zaměstnavatele, se mu nepřímo snažili uškodit. To, co udělali, je zkrátka svinstvo. Jsou to pokračovatelé Jana Krýzla a používají stejné methody.

Doufám, že ministerstvo spravedlnosti je odolnější než právnická fakulta Karlovy university. Tam pravdoláskaři mají zelenou a akademický senát podobné zhůvěřilosti podporuje. Jen někteří jeho členové mají odvahu se tomu postavit.

About Guy Peters

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s