Svobodná kultura

Přirozenost, svoboda a tradice

Régimní demonstrace na Letné: veliké vítězství Andreje Babiše

Na pražském Leteňském kopci se v neděli 23. června konala protivládní establishmentová elitářská progressivistická demonstrace.

Demonstrace „za nezávislost justice a lepší vládu“ byla dlouho dopředu připravována, ohlašovatelem byl student Mikuláš Minář, který předem odhadl počet účastníků mezi 200 a 350 tisíci.

Mikuláš Minář je členem protestantské církve bratrské a studentem evangelické theologie na evangelické theologické fakultě Karlovy university.

Minář je předsedou spolku Milion chvilek, který mimo vágně vyjádřeného antibabišovství nemá jasné cíle, stejně jako je neměla nedělní demonstrace.

Dalším významným členem je Benjamin Roll — též protestant z českobratrské církve.

Spolek vyjadřuje své cíle nejasně, nesmyslně a morálně kitschovitě, a postupně je stupňuje podle potřeby.

Není schopen formulovat je jako politický programme, a normální politický souboj odmítá: „Milion chvilek je a zůstane nadstranickou občanskou iniciativou, která chce spojovat všechny, kterým záleží na demokracii. Právě v nadstranickosti je síla těchto protestů.“

Přestože se aktivisté zaštiťují slovy jako demokracie, právní stát, svoboda, jejich cíle jsou v důsledku v příkrém rozporu s demokratickým systémem. Nosnou myšlenkou je chaos.

Podle nich posledním „hrozným“ krokem premiéra Babiše bylo jmenování Marie Benešové do funkce ministra spravedlnosti, protože tím „získává vliv na justici.“

Ve skutečnosti je justice nezávislou třetí mocí ve státě, ale ministr spravedlnosti je součástí exekutivy, stejně jako veřejná obžaloba, tj. státní zástupci.

Z tohoto nesmyslného důvodu svolali na Letnou „největší demonstraci od r. 1989.“ Dalšími důvody uvedenými na plakátech bylo škodlivé nadměrné pěstování řepky olejné na české orné půdě a evropské dotace pro firmu Agrofert.

Přestože všechna media poskytla massivní propagandistickou podporu demonstraci, přinášela „reportage“, jak je vše perfektně připraveno, že dráhy posílí spoje, že policie bude na místě připravena, a snad ani nepoužije tajné agenty provocateury, účast byla poměrně nízká, i když se jí propaganda opět snažila zveličit.

Propaganda tvrdí počet 250 tisíc lidí, ale náš odhad je okolo 150 tisíc či méně.

Bezpochyby šlo o demonstraci régimní, v žádném případě nešlo o jakousi hrdinnou akci proti tyranovi pod hrozbou persekuce.

Šlo o demonstraci elitářskou, která cílila proti tribunovi lidu, populistní vládě.

Na podiu se střídali členové establishmentu, často vulgární a nemravní herci, kteří zpravidla požadovali „slušnost“.

Vzhledem k tomu, že je známo, že jeden z organisátorů schvaluje „manželství“ i pro dvě (či více?) osob stejného pohlaví, požadují aktivisté „slušnost“ asi stejně, jako požadují „demokracii“.

Několik málo konkrétněji formulovaných cílů jasně ukazuje antidemokratičnost celého počinu.

Sice Babiš v sobotu po schůzce s presidentem vypadal znaveně, nyní dobyl vítězství.

Počet demonstrantů zdaleka nedosáhl chucposně avisovaných 350 tisíc, donekonečna opakovaných fake newsovými medii jako fakt.

Počet lidí na Letné jen o málo překročil počet na minulém shromáždění na Václavském náměstí, a hnutí tím dosáhlo svého maxima.

Příští demonstraci ohlásil spolek na 16. listopadu, což se rovná kapitulaci.

Zároveň nemá, a z povahy věci ani nemůže mít skutečné politické ambice, tedy politické ambice v řádném demokratickém boji.

Kitschovitý pseudomoralistní („homosexuální slušnost“) neurčitý programme založený na dlouho budované pravdoláskařské nenávisti proti Babišovi sice dokáže sjednodit přiznivce elit ve velkém počtu na jednom místě, nicméne v konkrétních cílech se liší a jsou roztroušeni mezi idealistické straničky.

Nedá se předpokládat, že by přehlídka exotů, podivínů, nenávistných antirusistů, new ageových esoterických vykuků a ultramaterialistických quasibuddhistů dokázala zaujmout obyčejného člověka, kterým ostatně pohrdají.

I nadále budou plnit veřejné prostory a hlásat prázdná hesla, reálně ničeho nedosáhnou.

Tím nepopíráme jejich nebezpečnost — jde nepochybně o nedemokratickou sílu, která za demokracii považuje vládu elit, které jednou za čas mají být schválené kontrolovanými a trpěnými volbami.

Některé jejich požadavky jsou vpravdě šílené. Nechápou oddělení státních mocí a požadují „nezávislost“ důležité součásti výkonné moci, státních zástupců.

Jenže nezávislosti na čem? Samozřejmě na demokratických postupech.

Pro tyto lidi je hrdinou státní zástupce, který z vyššího principu mravního poruší zákony, které mu překáží, svrhne vládu, slavnostně nalezne v bezpečnostních schránkách zlaté ingoty, což okamžitě vyhlásí do světa jako důkaz korrupce a pak…se mu vše zhroutí, zlaté cihličky musí vrátit, celá akce vyšumí do ničeho.

A ideálně, pokud vrchními státními zástupci by byli Pavel Zeman a Lenka Bradáčová, na doživotí.

Nastaveno.

About Francis Bacon

Právník, odborník na pravdoláskařský extremism.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Informace

This entry was posted on 24. 06. 2019 by in Komentáře and tagged , , , .