Pravdoláskovní paradigma

V demokracii se vládne pomocí veřejného mínění. Prostředkem k tomu jsou noviny, které se staly massové po zrušení poplatků za vědění (1853 za inserci, 1855 za noviny a 1861 za papír) a vynálezu bulvárního tisku (1896 Daily Mail).

Střih. V 60. letech si media vydobyla nadvládu nad politikou. Výsledkem byla změna paradigmatu a hegemonie Pravdy a lásky (1968–2016), v níž media a politika byla jedno a totéž. Media stanovila, co si lidé a elity mají myslet, a politici to realisovali.

Pak přišel Internet a cca od roku 2000 jsou media v krisi. Vědění se demokratisovalo a elity si s tím neví rady. Díky alternativě je totiž vidět, že hlavním nástrojem medií je manipulace. Doslova legendární je žánr hluboký lidský příběh (HLP), kterým je proslavený zejména Respekt. Media  kladou sugestivní otázky: A jak složité je začlenit člověka s handicapem? A lidé to prohlédli.

Analysou mainstreamových medií lze tedy snadno popsat ideová východiska pravdoláskařství:

  • formální internationalismus = jednota lidstva, a to včetně tak tolitárních systémů jako je islám,
  • vůdcovství – do roku 2016 USA, nyní EU. Všechny liberálně demokratické státy se této autoritě musí podřídit.
  • oikofobie – nenávist k vlastní identitě. Domácí svébytnost a kultura má být zlikvidována.
  • multikulturalismus – všechny kultury jsou stejně hodnotné, není žádný standard, který by mohl být vyžadován. Každé chování je stejně dobré, stejně hodnotné, avšak s přísnou výjimkou kritiky či odmítání pravdoláskovní ideologie.

Z těchto východisek lze učinit politické závěry – axiomy, o nichž je zakázáno pochybovat:

  1. USA a jejich NATO jsou vůdcem a ochráncem svobodného světa.
  2. Nacionalismus je zlo.
  3. Evropská unie je dobro.

Pokud se k moci, například do parlamentu, dostane někdo, kdo tato východiska současného régimu neuznává, je okamžitě ostrakisován. Typickým příkladem je AfD, UKIP či nová Klausova strana. Pro většinu médii není jiného důležitého úkolu, než zabránit, aby se tento úspěch opakoval. V krajním případě poslouží dokonce zákaz strany. Méně nápadné je přiškrcení dotací, aby představitelé strany v místní samosprávě vypadali neschopně.

To je totalita. Totalita paradigmat.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s