Svobodná kultura

Upozornění: Tato stránka obsahuje škodlivé narativy.

Kulturní totalita

Podle officiální propagandy žijeme v liberální demokracii. Ve skutečnosti dnešní régime není ani liberální, ani demokratický. Definičním znakem liberalismu je svoboda. Když jsou lidé pronásledováni za pouhé vtipy (Martin Konvička), nenásilné protesty (Martin Zapletal) či dokonce pouhý dissent (Klára Samková), svoboda to není. Stejně tak není demokracie, když se elita bojí vlády lidu jako čert kříže, lhostejno, jak sofistikovaně to odůvodňuje.

Proto jsem po čtvrt roce, kdy jsem na psaní SK neměl čas, rozhodl svou činnost obnovit zásadní analysou dnešní společnosti. Podle mého názoru žijeme v kulturní totalitě. Zatímco o přívlastku není spor, podstatné jméno Tomáš Pecina zpochybňuje. Jenže není sporu, že cílem idealistů je myšlenková monokultura, kterou jsem nazval solidární humanismus. Je to skutečně synthesa všech 3 idealistických směrů: z nové levice si bere olympiádu oppresse, z progressivismu zbožštění EU a z neokonservatismu rusofobii (jingoismus).

Výsledkem je tvrdá censura na úrovni první republiky či pozdní normalisace. A protože hlavním médiem dneška jsou sociální sítě, soustřeďuje se censura tam. Kromě mazání nepohodlných příspěvků jsou zakazováni nepohodlní autoři. Skupina VONZ.CZ je plná ukázek svévolných trestů, které jsou místy až absurdní. Dissidenti rutinně dostávají 30denní ban, ale Facebook zatím nikdy nepřikročil ke zrušení účtu, ačkoliv s tím vyhrožuje. To se stalo na Twitteru, kde byl zakázán Tommy Robinson. A není to první takový případ.

Kulturní totalita udržuje svou hegemonii pomocí fake news, jejímž hlavním nositelem je v globálním měřítku CNN a v českém prostředí ČT. Kulturní hegemonii vynucují autoritářské korporace jako je Planet Fitness. A poznávacím znamením je nové sexuální puritánství převzaté z radikálního feminismu a které ztělesňuje vigilantistická campaign #MeToo.

Reklamy

About Guy Peters

2 comments on “Kulturní totalita

  1. Pingback: Nová pravice | Svobodná kultura

  2. Pingback: Nad pamfletem Obrana demokracie před liberální demokracií | Svobodná kultura

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Informace

This entry was posted on 02. 04. 2018 by in Analysy and tagged , , , , , , , , , , .

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: