Svobodná kultura

Upozornění: Tato stránka obsahuje škodlivé narativy.

Fero Fenič požaduje diskriminaci, ageism a neinklusivitu

Fenič proti Zemanovi diskriminaceRegisseur Fero Fenič způsobil velké pohoršení na Facebooku prohlášením směřovaným televisním stanicím, které budou pořádat předvolební debaty.

Prohlášení zní:

Žádáme, aby kandidáti na prezidenta republiky diskutovali VESTOJE! 
Odpovídá to princípům rovnosti -neznevýhodňování žádného ze soupeřících, základním podmínkám fair play sportovních klání i obvyklosti obdobných prezidentských diskuzí ve světě. Ani kandidátům nic nebrání v dodržení této zvyklosti, protože oba dva veřejně potvrdili, že jsou zdraví a plní sil.
Fero Fenič

Ač se „výzva“ snaží jevit jako appel na spravedlivost, ve skutečnosti je namířená proti 74 letému Milošovi Zemanovi, který trpí horší pohyblivostí.

Před druhým kolem presidentských voleb se budou konat dvě televisí přenášené debaty: 23. ledna na kanálu Prima, a 25. ledna na prvním programmu České televise.

Fenič se zřejmě snaží poškodit Zemana manipulativní „výzvou“, protože předpokládá, že jeho preferovaný kandidát, kterým je podle všeho Jiří Drahoš, lépe ustojí hodinové debaty.

Fenič vzbudil svým ageistickým, diskriminačním, neinklusivním a manipulativním prohlášením obří pohoršení. Někteří lidé mu připomněli, že před minulými presidentskými volbami v debatě naopak postával Miloš Zeman oproti sedícímu Karlu Švarcnberkovi – k čemuž Fenič prohlášení nevydal.

Fenič se tedy očividně snaží účelově zneužít Zemanovo zhoršení pohyblivosti v presidentském úřadě.

Za své prohlášení se dosud neomluvil.

Fenič nedávno podepsal i petici, která se snažila vytvářet nedemokratickým způsobem nátlak na Zemana, aby nekandidoval, protože jakýsi blázen vydíral Zemana pohrůžkou sebevraždy, v případě, že bude kandidovat ve volbách. Značně bizarní – tradičně licoměrnou – petici můžete nalézt zde. Vyšinutý jedinec hladovku nakonec ukončil i bez Zemanova odstoupení.

Dá se očekávat, že Facebook Feničovo antizemanovské prohlášení smaže a udělí mu trest, protože západní sociální sítě hlásají nullovou toleranci k výzvám na diskriminaci.

Reklamy

About Francis Bacon

Právník, odborník na pravdoláskařský extremism.

Informace

This entry was posted on 23. 01. 2018 by in Zprávy and tagged .

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: