Svobodná kultura

Secessio plebis

Jiří Drahoš trefil kozla

Jiří Drahoš je zřejmě normální člověk s mainstreamovým přesvědčením. Nicméně, za kandidáta na presidenta si ho vybrala Pravda a láska, a proto vyjadřoval její názory.

Pak ale do kampaně vstoupil Mirek Topolánek jako Zeman light a Drahoš zpanikařil. Dostal obavu, že by se do druhého kola nemusel dostat. Tak se pokusil od sluničkářů distancovat a vyjádřit názor, který sdílí celý národ, kromě pravdoláskařů:

Rozhodnutí o povinném přerozdělování migrantů na základě kvót považuji nadále za politicky mimořádně nešťastné. Vzhledem k žalobě ze strany Evropské komise bude třeba, aby česká vláda připravila co nejkvalitnější argumentaci. Zásadně je třeba trvat na tom, že povinností státu je starat se hlavně o svoje občany. Především je nutné zabránit opakování přílivu migrantů – opatřeními v zemích původu i důslednou ochranou vnějších hranic Evropy.

To si ale silně naběhl. Dostal to sezřat nejen od alt-right, která ho označuje za převlékače kabátů, ale i od sluníčkářů. Paradoxní je, že sluníčkáři mají pravdu: Tohle vyjádření kandidáta elity je opravdu populistické, tj. elitu kritisující. Dobře mu tak, na dvou židlích se sedět nedá.

Reklamy

About Guy Peters

Informace

This entry was posted on 10. 12. 2017 by in Komentáře and tagged , , , .

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: