Svobodná kultura

Secessio plebis

Demonstrace v Charlottesville odhalila neobjektivitu medií

Trump odsoudil po zabití ženy v Charlottesville při demonstracích „zlý rasism“.

Když se ovšem při dubnových demonstracích ve městě Berkeley pokusil zavraždit několik lidí vyšinutý maskovaný učitel ethiky (sic) Eric Clanton, nikdo nepožadoval ani nikdo netlačil na Trumpa, aby odsoudil „zrůdnou levicovou anarchistickou ideologii.“

Což nejlépe vypovídá, jaké régimy vládnou v západních zemích.

Establishmentová media se pokoušejí vytvořit příběh o jednostranném zločinu pro-trumpovských sil. (cf. český Seznam: „Trump se konečně vyjádřil k rasismu v USA, v projevu ale nepřesvědčil“ – v titulce hned dvě hodnotící slova, přestože od ostatních medií Seznam požaduje rozlišovat mezi kommentáři a zprávou; BBC uvedla jako „průlomovou“ zprávu výrok amerického presidenta Trumpa, že „obě strany jsou na vině při demonstracích ve Virginii.“)

O demonstraci, která se konala 15. dubna v Berkeley, psala z českých medií jen tn.cz , a pokusy o vraždy ze zálohy ve sroceném davu či dokonce organisované zločinecké skupině, z nenávisti, při vyjádření podpory hnutí směřujícímu k omezení lidských práv a svobod, a zároveň lidská práva přímo popírající, ani nezmínila.

Obmyšleno. Jak nás upozornil věrný čtenář, několik dalších českých medií okrajově zmínilo pouliční boje v článcích téměř do písmene převzatých od ČTK, jejichž hlavní informací byly nepřekvapivě protitrumpovské demonstrace, přestože napadení pravicových demonstrantů levicovými extremisty zdaleka převyšuje významem protesty požadující zveřejnění Trumpova daňového přiznání, kteroužto povinnost vůbec nemá. Lze tedy říct, že se media snažila vyprávět svůj obvyklý neobjektivní příběh, a jen vážností událostí v Berkeley byla donucena je zmínit alespoň jedním odstavcem, nepřesně a bez uvedení nejdůležitějších bodů. Jaký rozdíl oproti demonstraci v Charlottesville, kterou media zneužívají k obrovské psychoperaci.

massage charlottesville

Oproti možná pěti článkům o demonstraci v Berkeley přinesla česká media tucty článků o demonstraci v Charlottesville.

Clanton byl zatčen a později propuštěn na kauci.

O případu vraždícího učitele ethiky na demonstraci v Berkeley jsme psali.

Při obou demonstracích se levicoví extremisté snažili zabránit protistraně ve výkonu ústavního práva shromažďovacího; do jedné takové skupinky v Charlottesville najel muž a zavraždil ženu a zranil 19 lidí.

To celé v situace, kdy se američtí levicoví obrazoborci snaží ničit sochy, které je pohoršují.

Trump je dokonce pod útokem levicových medií, protože se odmítl vyjádřit k demonstraci v Charlottesville ihned, jak to media požadovala, což Trump odůvodnil nutností získat přesné informace.

Kommentátor BBC Anthony Zurcher řekl, že situace byla jasná již večer po demonstraci, „protože demonstranti provolávající bělosupremacistická hesla pochodovali po městě s pochodněmi“.

Což je naprostá lež: při takovýchto událostech pravda vyplývá na povrch až později. Provolávat hesla a nosit pochodně a vůbec demonstrovat je jejich ústavní právo, a vůbec nesouvisí s pouličními bitkami. Naopak, extremisté popírající právo demonstrovat vůbec neměli na místě co dělat, a zřejmě právě oni napadli pravicové demonstranty.

Proto Trump počkal s hodnocením, a snaží se o spravedlivý a nestranný soud – na rozdíl od BBC a dalších levicových medií.

Při tiskové konferenci toto řekl velice jasně přítomným novinářům, kteří se snažili opět jednou vytvořit fake news. Dvouminutové záběry jsou mimořádně pozoruhodné, protože jasně ukazují stav společnosti: na jedné straně levicoví novináři, kteří nedokáži nic než černobílé vidění, tj. pravicoví demonstranti „byli naprosto zkažení“, protože i pokud se nejednalo o neonazisty a o supremacisty, byli zlí, protože šlo o NACIONALISTY (což je typický idealism; v důsledku znamená, že nejsou schopni rozlišit mezi konservativcem, nacionalistou a neonazistou, protože všichni vlastně zastávají to samé, tj. odporující levicové ideologii, a musejí být proto stejně potrestáni, a nepříslušejí jim ústavní práva), proto je nutné odsoudit všechny pravicové demonstranty, zatímco na druhé straně, levicoví extremisté, přestože napadli legální shromáždění, nejsou stejně zkažení, je nutno „rozlišovat“, atd.

Tyto události se pokrokáři pokouší zneužít k dalšímu oslabení svobod a svobodných medií. Na příklad v Kanadě se několik politiků vymezilo proti mediální skupině Rebel Media, jeden řekl, že „nemají místo ve společnosti.“ Novinářka z této skupiny, Faith Goldyová, byla jen dva metry od místa útoku automobilem.

Nastaveno. Jimmy Kimmel ve svém večerním pořadu si dělal legraci z Trumpa, který se snažil spravedlivě vyčinit oběma stranám. Kromě toho Kimmel legitimisoval levicové extremisty a snažil se dát pochvalu Davida Dukea k Trumpově tíži, jakoby za ni mohl. Aneb klassické levicové „argumenty“, přesněji manipulace, lež a překrucování. Stav společnosti vinou levicových fanatiků je mimořádně vážný.

 

Reklamy

About Francis Bacon

Právník, odborník na pravdoláskařský extremism.

Informace

This entry was posted on 15. 08. 2017 by in Analysy, Zprávy and tagged , , , .

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: