Svobodná kultura

Secessio plebis

Je 1488 trestný čin?

To, že všeuměl ing. Hlavenka nesmyslně blábolí, je obecně známo. Jenže on navíc lže tak, jak mají Zelení ve zvyku:

Ale o tom, že šlo o propagaci nacismu, vůbec, ale vůbec nemůže být pochyb. Jak ostatně vidíte z diskuse, zpochybňují o tom jen místní ultrapravičáci,kteří sami ty sympatie k nacismu nejspíš mají sami, jako je Zvánovec, Hasenkopf a někteří další ze Svobodných – to je pro mě ostatně jen potvrzení mé argumentace.

Předně, Kotleba není obviněn ze založení, podpory a propagace hnutí směřujícího k potlačení základních práv a svobod podle § 411 sTZ, ale jen z projevu sympathií k hnutí směřujícímu k potlačení základních práv a svobod podle § 412 sTZ. To je první Hlavenkova lež.

Druhá lež ing. Hlavenky spočívá v tom, že bych se někde vyjadřoval k meritu Kotlebova obvinění. V skutečnosti jsem se vždy vyjadřoval jen k Hlavenkově diletantství; k podstatě věci se vyjadřuji až teď:

Definičním znakem projevu sympathií je používání vlajek, odznaků, stejnokrojů nebo hesel (dříve) existující skupiny, hnutí nebo ideologie. Číslice „1488“ není ani vlajka, ani odznak, ani stejnokroj, ani heslo, ani jiný symbol existující nebo zaniklé skupiny, hnutí nebo ideologie. Tím by snad mohly být číslice „14“ a „88“, avšak nikoliv jejich kombinace.

Definičním znakem propagace je, že sdělení je srozumitelné adresátu. Pokud veřejnost obecně neví, co symbolisují číslice „14“ a „88“, o propagaci se jednat nemůže, protože taková propagace nemá účinek. Nejedná o pokus propagace? Ne, přečin propagace musí být úmyslný, tj. pachatel musí být s následky alespoň srozuměn. Pokud Kotleba ví, že veřejnost netuší, co číslice „14“ a „88“ znamenají, nemůže se jednat ani o pokus propagace. A konečně trestuhodnost trestného činu. Trestný čin, aby byl stíhatelný, musí být trestuhodný. Vystavení šeku na nějakou částku trestuhodné není, ani jako přestupek, natož přečin.

Co se týká primitivních Hlavenkových insinuací, není třeba je vyvracet. Neexistuje sympathisant nacismu, který by hájil svobodu komunistů.

Reklamy

About Guy Peters

Informace

This entry was posted on 02. 08. 2017 by in Právní bezvědomí and tagged , , , , , , .

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: