Svobodná kultura

Secessio plebis

Policejní provocateuři a jejich illegální činnost prokázána

Jak píše Tomáš Pecina, konečně se podařilo prokázat, že policejní provocateuři nejen existují, ale páchají trestnou činnost jako státní tajní agenti.

Paragraphos. V České republice je policejní provokace zakázána, tj. policie nesmí podporovat přípravu trestného činu, a samozřejmě, už vůbec ne sama trestnou činnost páchat.

Nicméně, ze zákonů má policie legraci, a co se dlouhodobě předpokládalo, je nyní potvrzeno.

Namísto, aby byl obviněn policejní provocateur, byl obviněn občan, který se bránil napadení jiného fisla – v této věci již byl vydán trestní příkaz, ale nakonec proběhne řádné hlavní líčení, pokud tedy soud nesezná nehoráznost obvinění ve světle důkazů zcela zprošťujících obviněného a zcela usvědčujících policejní provocateury.

Jak je vidět z dalších záběrů, policejní agenti se snaží nejprve působit jako demonstranti, poté provokovat skutečné demonstranty k protiprávní činnosti.

Podle potřeby pak zakřičí „policie“, čímž se asi snaží říct „jsem příslušník policie“ – ale vůbec není jisté, že křičet slovo policie dává povinnost občanovi pochopit, že se jedná o fisla.

Anebo policejní agressoři nasadí pásku s nápisem policie a s drsnými pohledy vytvoří kordon.

Jindy ovšem ani neuznají za potřebné nasadit pásku a občany napadají jen tak. Prostě násilníci v civilu, které státní moc podle potřeby považuje za řádné policisty, tj. pokud se jim někoho podaří vyprovokovat, tak bude obviněn z napadení úřední osoby, nezávisle na tom, zda obviněný skutečně věděl, že se jedná o fisla.

Jedná se o mimořádně závažný skandál, ke kterému dosud vládní představitelé mlčí.

Policie České republiky se dlouhodobě potýká s mizivou úrovní ve všech oblastech, je v podstatě nekontrolovatelná, policejní ředitelé jsou neodvolatelní a policejní skandály se opakují, ať už je to napadení vozíčkáře policejním těžkooděncem, pokus o vraždu motorkáře s následným dobitím na zemi, střelba na ujíždějící vozidla bez řádného důvodu, zneužívání vícebodových želízek na svázání zatčených lidí, či nejnovější směšná affaira nabouraného supersportovního BMW po několika týdnech služby – ostatně policejní vozidla vykazují astronomickou nehodovost.

Na druhé straně se policie illegálně snaží tlačit na zpřísňování zákonů proti běžným občanům.

Reklamy

About Francis Bacon

Právník, odborník na pravdoláskařský extremism.

Informace

This entry was posted on 22. 07. 2017 by in Analysy, Zprávy and tagged .

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: