Svobodná kultura

Secessio plebis

Co je západní propaganda a jakou má sílu a vliv

Čistým příkladem západní propagandy a zločinecké konspirace západních medii hlavního proudu je „odhalení“ americké vlády o údajném plánu syrské vlády na zplynování obyvatel. Tento kousek přichází jen pár dní po sestřelení syrského bombardéru nad výsostným územím Sýrie, kde se americké letouny nacházejí illegálně.

(BBC) Americká vláda spustila demagogickou propagandistickou campagne proti Sýrii.

Bez důkazů obvinila syrskou vládu z plánů na útok chemickými zbraněmi.

Spojené státy otevřeně hrozí Sýrii silou, což je též illegální podle mezinárodního práva.

Americká velvyslankyně při OSN Nimrata Haleyová, která si podle amerického zvyku infantilně nechává říkat „Nikky“, vydala demagogické, leč perversně pravdivé vyhlášení: „Z každého dalšího útoku na obyvatele Sýrie bude obviněn [president Sýrie] al-Assad, ale též Rusko a Irán, které ho podporuje v zabíjení vlastních obyvatel.“

Klasický příklad demagogie. Ale ze zběžného přečtení odpovědí na její prohlášení se zdá, že lidé jsou převážně obezřetní, především proto, že znají americkou reputaci.

Závažnou je ovšem součinnost BBC a především kommentátora Jonathana Marcusa v tomto kousku, který řekl, „obvykle se takovéto kroky, nepochybně založeny na detailních informacích zpravodajských služeb, odehrávají v diplomatickém zákulisí. […] Jasným účelem je předejít takovému útoku a ujasnit, že USA odpoví silou, pokud syrský régime opět překročí červenou čáru – tak jak to udělal v dubnu.“

Přestože celá tato informace je výlučně založena na americké officiální propagandě, a BBC by ji podle journalistických pravidel nikdy nesměla takto vydat, už jen z toho důvodu, že ji nemůže nezávisle ověřit, Marcus očividně ještě sedá na lep a dovozuje nesmysly o účelu výhružky.

Úvahami nad tím, že Američané mají „nepochybně zaručené“ informace, když něco takového prohlásí, se už ale posouvá mimo spheru nestranné journalistiky a stává se hlásnou troubou propagandy. Ostatně, zpravodaj kontraversní a notoricky neobjektivní České televise ve Vašingtónu před časem pronesl obdobný výrok – když to Američané tvrdí, musí to být pravda.

Marcus ovšem lhal, protože nikdy nebylo prokázáno, že Sýrie útočila chemickými zbraněmi v dubnu, a „zapomněl“, říct, že když Američané poté zákeřně napadli Sýrii raketami, dopustili se závažného zločinu a porušili mezinárodní právo.

Účel americké propagandistické offensivy je tedy očividně jiný.

A to vše jen několik dní po sestřelení syrské stíhačky-bombardéru nad Sýrií americkými agressory, s neuvěřitelně orwellovským zdůvodněním, že jednali v sebeobraně.

Americká propaganda představuje pro Českou republiku velké nebezpečí, Je k ní nepřátelská a je velmi silná, navíc je povahou dobyvačná, a v nejmenším nehledí na mezinárodní právo.

Její síla je taková, že si může dovolit obvinit kohokoliv z čehokoliv a její žluťácký tisk bez ověřování papouškuje její vrtění psem.

Výhradním zdrojem informací pro článek na BBC byla americká propaganda. Proto by takový článek nikdy neměl v této podobě vzniknout. Ale když se podíváme na strukturu zpravodajství u nás, podle našeho odhadu přes 50% má původ v officiální propagandě. K tomu se přidává dominantní postavení západních zpravodajských agentur.

Přidejme do směsi obří korrupční prostředky, které západní státy vydávají u nás na propagandu skrze „nevládní“ organisace, a vychází nám obraz o dalekosáhlé a všemocné západní propagandě.

Nedávno vzniklo při ministerstvu vnitra propagandistcké centrum proti „terorismu a hybridním hrozbám“, které má za cíl kromě vytváření vlastní propagandy potírat protičeskou propagandu. Proto lze doufat, že neblahý vliv propagandy na ČR bude omezovat.

Doplněno. O několik dní později americký ministr obrany spokojeně poznamenal, že k smyšlenému útoku nedošlo díky varování. Dobrá práce.

Reklamy

About Francis Bacon

Právník, odborník na pravdoláskařský extremism.

Informace

This entry was posted on 27. 06. 2017 by in Analysy and tagged , , , , .

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: