Svobodná kultura

Secessio plebis

Řešení pro Israel

Jak jsem avisoval v článku Odvrácená tvář polarisace, nechci psát jen populární články. Jsem si vědom toho, že antiislámské hnutí je silně sionistické. Nicméně, není možné jen proto, že to jsou naši spojenci, zavírat oči před lživými informacemi.

Typickým příkladem je Jiří X. Doležal, který se nestydí takto lhát:

V šedesátém sedmém napadli Arabi Izrael znovu vojenskou silou, tentokrát z Jordánska. Vypukla šestidenní válka a Arabi opět napadli Jeruzalém, dokonce obsadili velitelství jednotek OSN.

Přitom samotní Židé se nebojí přiznat pravdu:

Israel decided to preempt the expected Arab attack. To do this successfully, Israel needed the element of surprise. Had it waited for an Arab invasion, Israel would have been at a potentially catastrophic disadvantage. On June 5, Prime Minister Eshkol gave the order to attack Egypt.

To je ten zásadní rozdíl, který je mezi hasbara a bělokošiláči, jejichž hlavním svátkem je Den Jerusaléma (pohyblivý svátek mezi 13. květnem a 5. červnem). Zatímco hasbara používá pouze standardní prostředky propagandy, tj. spin doctoring či manipulaci, bělokošiláčům je jedno, když jsou přistiženi při lži. Normální člověk jejich fake news nečte a když kritik upozorní na popírání reality, stihne ho shit storm obvinění z antisemitismu, protože stoupenci vyvoleného národa mají dovoleno i lhát.

Co se tedy řešení pro Israel? Dodržování mezinárodního práva, tj. 226 resolucí RB OSN. Nebýt mezinárodního společenství, Israel by nikdy nevznikl, a proto jsou na tento umělý stát přísnější nároky. Elita navrhuje dvoustátní řešení, nicméně je zjevné, že je to stejná illuse jako ostatně všechny elitářské představy. Dnes už má smysl jedině jednostátní řešení, tj. převedení Israele z ethnické diktatury na občanský princip, kde všichni lidé budou mít stejná práva.

Reklamy

About Guy Peters

Informace

This entry was posted on 04. 03. 2017 by in Analysy and tagged , , , , , .

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: