Svobodná kultura

Upozornění: Tato stránka obsahuje nepřátelské narativy.

Soulož bez kondomu je znásilnění?

Francouzská švýcarská státní televise RTS přinesla neuvěřitelnou zprávu: V CH byl odsouzen muž za znásilnění, protože souložil s ženou bez kondomu (anglicky na SHEmazingThe Local CH). Oč šlo?

Francouz se seznámil se Švýcarkou na sexuální seznamce Tinder. Na druhé schůzce spolu konsensuálně soužili, ale on bez jejího vědomí sňal kondom. Švýcarka ho za to udala. Francouz dostal od soudu v Lausanne rok podmíněně. Advokát udavačky, Baptiste Viredaz, tvrdí, že by s ním bez kondomu nesouložila, a proto je jednání odsouzeného srovnatelné se znásilněním.

Není! V českém právním prostoru je znásilnění odpradávna definováno takto – § 125 TZ 1852:

Kdo osobu ženskou nebezpečným vyhrožováním, skutečně vykonaným násilím nebo lstivým omámením smyslů učiní neschopnou, by mu odpor činila, a v stavu tomto jí zneužije k mimomanželské souloži, dopustí se zločinu násilného smilstva.

Vidíme, že v našem prostředí je znásilnění sexuální jednání po překonání odporu oběti. Naproti tomu v angloamerickém prostoru je znásilnění (angl. rape) prostý sexuální útok, tedy sexuální aktivita bez platného souhlasu, tedy včetně pohlavního zneužití (§ 187 NTZ, angl. statutory rape, doslova „zákonné znásilnění“).

Viděli jsme to už na Assangeovi, který je obviněn ze sexu z překvapení. V bizarním protestantském pojetí totiž absence souhlasu zakládá znásilnění. Přitom i tradiční angloamerické pojetí zahrnovalo do definice znásilnění násilí nebo jeho hrozbu:

The traditional common-law rule is that there needs to be both lack of consent and the threat of physical force in order for a sexual violation to constitute rape.

Je zjevné, že současný neutěšený stav práva je výsledek sluníčkářství, konkrétně feminismu:

Feminist reformers also tried to do away with the idea that rape must include at least the threat of physical force…

V normálním světě by onen Francouz byl stíhán maximálně za podvod. Ve sluníčkovém světě se naplňuje dictum: Všechen sex je znásilnění.

Reklamy

About Guy Peters

Information

This entry was posted on 14. 01. 2017 by in Zprávy and tagged , .

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: