Svobodná kultura

Secessio plebis

Epidemie falešných zpráv v České televisi a dalších prorégimních mediích

Jen letmý pohled na televisní kanál ČT24 ukáže jeho bizarnost a primitivní úroveň, jakož i nevzdělanost redakteurů.

Situace v České televisi se evidentně od vydání 500 stranové studie o manipulacích ve vysílání nezlepšila. Za chyby v ní odhalené dosud nebyl nikdo potrestán.

Za krátké sledování 11. ledna večer jsme zachytili tyto „falešné zprávy“:

„Trump připustil, že Rusko stálo za hackerskými útoky na USA během voleb.“

„Polská vláda v parlamentu prosadila rozpočet přes odpor opposice.“

„Trump: zprávy o kompromitujících materiálech jsou dílem špionů.“

Falešné zprávy

Termín falešné zprávy (původně angl. fake news) je technickým termínem západní propagandy, jehož cílem je podsunout lež, že zde existuje systematické matení diváků stranami odlišnými od medií hlavního proudu, a to, že tato media naopak přinášejí objektivní a jediné správné a přesné informace.

Každý, kdo kritisuje tato media, je haněn, označen za nepřátelského agenta, či jinak zdiskreditován.

Jako příklad můžeme uvést 500 stranovou studii o manipulacích v České televisi, která odhalila a potvrdila systematické porušování ethických a journalistických pravidel.

Obvykle, nepropagandisticky, se zpravodajské nepřesnosti říká novinářská kachna.

Hra na „připuštění“ viny je vlastně zápasem západní propagandy o bolševickou ideologickou čistotu, ve které jiný názor není přípustný.

Jednoduše, americké tajné služby bez důkazů označí viníka, načež se rozehraje boj o vnitřního nepřítele – pokud jsi s námi, přeci nebudeš pochybovat, že ne…

Tuto taktiku zvolil americký senátor Marco Rubio při senátní kontrole navrženého ministra zahraničí Tillersona, když jej nutil „přiznat Putinovu roli v počítačovém útoku.“

Muži se dále spořili nad přesností těchto informací.

Symptomatické je zpravodajství dalších medií o Tillersonově jednání v senátu – media jednotně přinášela zprávu, že „Tillerson přiznal“ úlohu ruského presidenta na internetových útocích.

Je vidět, jaký význam přikládají régimní media těmto bezvýznamným výrokům – Tillerson tajnou zprávu amerických služeb nečetl, jeho názor na Putinovu roli má význam jen ideologický: sklonil se a ponížil, a uznal převahu (západní) propagandy nad sebou, načež media začala toto slavit jako veliký úspěch a nejvýznamnější údalost.

Termín falešné zprávy použil opět i Donald Trump, když se bránil proti smyšlenkám, že Rusko má proti němu kompromitující údaje.

Smyšlenky uveřejnily – opět – americké tajné služby. Trump affairu přirovnal k nazistickému Německu. Původ informací je zřejmě u soukromé informační služby Orbis.

Zdá se tedy, že americké tajné služby – opět – hrají politickou hru.

Americké tajné služby jsou známé bezskrupulosností, nepřesností, vytvářením falešných informací a jejich využívání v psychologických operacích, vražděním a unášením lidí, ale i amateurismem.

Falešnou zprávu vypustila stanice CNN, když v jejím vysílání zaznělo obvinění Juliana Assange z paedophilie. CNN následně stáhla tuto část vysílání.

V Lidových novinách ze dne 11. ledna na titulní straně začínal článek o ukrajinském vojáku Savčenkové větou, „Ruské tajné služby v České republice mají pohotovost.“

Jedná se typický příklad falešných zpráv v régimním, pravdoláskařském mediu.

Česká televise ve zpravodajství po 11. hodině večerní toho dne ještě přisadila, když hlasatelka prohlásila, že „údajnou [sic] vinu Savčenková nikdy neuznala.“

Česká televise má ale celkově nedostatek vzdělaných journalistů. V posledních dnech opakovaně, otrocky, nevhodně a nesprávně používají termín verdikt namísto správného rozsudku, či naposledy nálezu ústavního soudu.

Je ovšem obecnou pravdou, že media ovládnutá pravdoláskaři jdou úrovní rapidně ke dnu, cf. časopis Euro, anebo Slovenský rozhlas, kde jsme včera zachytili větu „chef resortu zdravotníctví řekl XY.“ Dosud netušíme, o koho se jednalo.

Lze předpokládat, že hlavním zdrojem falešných zpráv u nás jsou západní agenti z „mimovládek“ (opět slovník pravdoláskařského SRo), proto nepřekvapí, že ten samý zdroj se snažil delegitimisovat maďarskou snahu o překazení činnosti Sorosových agentů porušením pravidel zpravodajství.

Pravdoláskaři v mediích jsou ideologicky neschopní neporušit ethická pravidla zpravodajství, anžto neuznávají objektivitu, a tedy „holá“ zpráva neobstojí, buď se událost do krámu hodí, pak je potřeba ji ideologicky využít, anebo se událost nehodí, a pak je potřeba ji správně ideologicky podat, ututlat, „zanalysovat“ a okommentovat šídlem.

Reklamy

About Francis Bacon

Právník, odborník na pravdoláskařský extremism.

Informace

This entry was posted on 12. 01. 2017 by in Analysy, Právní bezvědomí, Propaganda & hoaxy and tagged , , .

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: