Svobodná kultura

Secessio plebis

Vítězství v bitvě o Aleppo, západní propaganda zoufalá

Sýrie tvrdě vybojovala vítězství v Aleppu. Proti legitimní vládě Bašára al-Assada stáli různé islamistické terroristické skupiny, odporně podporované západními imperialisty.

Západní propaganda přemalovávala bílou na černou od samého počátku syrské občanské války, počáteční události vykreslovala asi jako v tomto článku v Hospodářských novinách, tj. mírumilovný protest, na který régime odpověděl střelbou.

Západní propaganda ráda užívá technických termínů jako jsou „sudové bomby“, čímž chce říct, že válka smí vést jen naváděnými střelami, které mají vlastně jen Američané, nejenom, protože jsou velmi drahé. Ale je to lež. Sýrie má stejné právo vést válku, a to prostředky, které má k disposici, a nenaváděné bomby jsou normálním prostředkem. Ostatně, Američané dali na př. Vietnamu ochutnat v ďábelském množství.

Z nedávnější historie zmiňme druhou bitvu o Falludžu, kterou rozstříleli Američané na padrť, a kde dokonce užívali uranové munice. Z aktuálního dění musíme zmínit Mosul. Když porovnáme zpravodajství západních medií o Mosulu a o Aleppu, vidíme diametrální rozdíl, který ukazuje dvojí metr, tedy propagandu.

Anebo, jak řekl neznámý autor na Facebooku: „[Mír a „osvobození“ Aleppa?] Ne, jen další nesmírné utrpení civilistů a naprosto bezvýchodná situace.“

Příznačné. Protože pro západní propagandu a pro její přívržence je americká válka stejně dobrá, jako syrský mír. Million mrtvých civilistů je stejně dobrých, jako million živých civilistů.

Ale prohrou západních hrdlořezů v Aleppu se západní propaganda zcela pomátla a ztratila i zbytky věrohodnosti. Smutné je, že se tomuto propůjčila i OSN, a to dokonce ústy generálního tajemníka.

Jak se bitva chýlila ke konci, nejprve generální tajemník a později další orgány OSN vydal emotivní demagogické prohlášení, že má informace o popravách civilistů. Jak dodal, ale co měl ve skutečnosti říct na začátku, jednalo se o informace nepotvrzené, tj. pomluvu.

Druhý den OSN tvrdilo něco o „popravě 82 civilistů na čtyřech místech.“ Opět se jedná o propagandu. Obě číslovky jsou evidentně zvolené, aby vypadaly opravdově.

Odhlédněme od faktu, že islamističtí terroristé jsou bezvýhradně civilisty…

Jedná se o klassickou techniku západní propagandy, která je možná jen díky totální servilitě západních medií – v prvním okamžiku ovládnout veřejné mínění, pravda se sice později ukáže, ale už je irrelevantní, a v povědomí občanů zůstane první jim naočkovaná informace.

Rupert Colville, mluvčí OSN, který se také podílel na lhaní OSN, řekl, že „počet popravených může být mnohem vyšší.“ Ano. Anebo také mnohem nižší. Anebo žádný.

OSN by neměla zveřejňovat podobné pomluvy. Nechť úředníci vyšetřují, a pak nechť publikují závěry.

Dále je zajímavé, že těchto zvěrstev se měla dopustit šiítská domobrana, tedy ne syrská vládní vojska. Zatímco nám západní media jen tak mimochodem řeknou, že z 1500 terroristů v Aleppu je „asi 30%“ z džihádistické skupiny.

Tedy: syrské vládě je možno přičítat vše, ale u terroristů musíme rozlišovat! A tak západní propaganda vytváří opět technický termín „umírněná opposice“. Sedm z deseti terroristů je hodných, má kalašnikov, jsou islamisty, ale 30% má kalašnikov, jsou islamisty. Rozdíl je…jaký?

Západní propaganda má vůbec zajímavé „zdroje“. Většinu lží čerpá z obskurní organisace „syrská pozorovatelna lidských práv“. Za normálních okolností, při dodržení standardních novinářských pravidel by z jejích zpráv nesmělo být použito vůbec nic. Ale žijeme v období falešných zpráv. Tato organisace zřejmě stála za skokovým zvyšováním odhadů počtu obětí v syrské občanské válce před několika lety. Odhady stály na několika desetitisících mrtvých lidech, ale jak bylo potřeba svalovat vinu na Sýrii, najednou odhady zněly na padesát, sto a dvě stě tisíc mrtvých. Západní propaganda se snaží hodit tyto oběti na (bránící se) syrskou armádu.

Ve skutečnosti za dvě stě tisíc mrtvých lidí, zničená města a kulturní dědictví můžou terroristé a především západní fascisté, kteří jim dodávali zásoby, včetně zbraní.

Západní media dále s oblibou citují mladé muže vousaté islamistickým vousem…

Nehoráznost západní propagandy se ukazuje na takových příspěvcích jako, „Ženy v obklíčeném Aleppu žádají muže, aby je zabili, aby nebyly znásilněné po zajetí pro-assadovskou domobranou.“ Dále, samozřejmě, nechyběla slova o genocidě, a v západní propagandě svatém grálu, holocaustu. Slovo „peklo“ jsme slyšeli v mnoha variantách. Mír je peklo, válka je Dobro.

A jak vysvětlit radost obyvatel z osvobození? Jednoduše: lidé se těší naoko, aby měli alibi před Assadovým régimem…

Nehorázností se dopustila americká velvyslankyně v OSN, Samantha Powerová. Syrských představitelů, a jejich spojenců, zejména Ruska, se „zeptala“, „existuje něco, co by vás přimělo se stydět? Neexistuje žádný barbarský čin proti civilistům, žádná poprava dítěte, která by vás alespoň trochu znechutila? Neexistuje nic, o čem byste nelhali? Anebo co byste neomlouvali?“

Ruský velvyslanec Čurkin odpověděl, že mluvila jako by byla v posici matky Terezy, a aby si uvědomila, za jakou zemi mluví, aby vzpomněla na americké dějiny, a až pak, aby mluvila z posice morální převahy.

Snad ještě závažnější jsou slova bývalého britského ministra financí v Cameronově vládě v britském parliamentu, Georga Osborna. V podstatě se odloučil od politiky premiéra Camerona v Sýrii.

Slovy jako „barbarský útok Sýrie a jejích spojenců, který deník Morning Star nazval osvobozením“ se přihlásil k internacionalistickému a imperialistickému neokoloniálnímu programmu západních útočných válek a rozvratu států, jehož součástí je přesvědčení, že západní státy mají „odpovědnost“ za činy a události na celé planetě, nyní v Sýrii.

Konec bojů v Aleppu nazval tragédii. (sic!!!) Tato „tragédie“ prý se udála kvůli absenci západního „vůdcovství“, a že bylo několik příležitostí zasáhnout, na př. v roce 2012, když ředitel CIA Petraeus navrhnul mnohem agressivnější postup, včetně dodávek zbraní. [pozn.: britský parliament odmítl vojenské vměšování se do syrské občanské války, po zkušenostech z předchozích útočných válek, které přivodily strašidelné důsledky].

Osborne zopakoval i lež o užití chemických zbraní syrskou vládou.

Zmínil i iráckou útočnou válku, na které se Británie podílela, ale nezmínil million mrtvých Iráčanů. Řekl, že každá „intervence“ (rozuměj: válka) s sebou přináší chaos.

„Dnes jsme v bodě, kdy není možno intervenovat nikde, nemáme totiž politickou vůli, jako západ, intervenovat. Ale mám naději, že z této strašné tragédie v Sýrii se naučíme chápat cenu nezasahování. Nezasáhli jsme v Sýrii, a důsledkem byla smrt desetitisíců lidí. milliony migrantů odešly do světa, umožnili jsme vznik terroristického Islámského státu, klíčoví spojenci Libanon a Jordánsko jsou destabilisováni, uprchlická krise přeměnila evropskou politiku, umožnila vzestup fascismu ve východní Evropě a vznik extremistických stran v západní Evropě, a Rusko, poprvé od 70. let, kdy jej vykopnul Kissinger z Blízkého východu, je zpátky jako rozhodující hráč v regionu. Toto je cena nezasahování. Pokud netvarujete svěr, budete tvarováni světem.“

Osborne se přihlásil k politice západního supremacismu, což znamená, že o světě bude rozhodovat Západ, ostatní budou muset poslouchat, trpět, anebo se pokusit vzepřít, a nevyhnutelně válčit s nyní již otevřene totalitními západními agressory, kteří ovládají nejmocnější a největší armády na světě, neváhají je použít zcela bez okolků a zcela bez pravidel. A mají dokonce atomové zbraně, a snaží se zabránit všem ostatním, je získat.

Osborne lhal v podstatných částech proslovu, a zbytek podal manipulativně. Pravdou totiž je, že Západ v Sýrii mohutně intervenoval, dodával zbraně, a terroristy od začátku podněcoval a podporoval. Pohádka o demokratické opposici je pohádkou západní propagandy. Pravdou je, že Sýrie byla v hledáčku západních neokonservativních extremistů dlouhá léta, stejně jako Irák, a Irán.

Statisíce mrtvých padá na hlavu západních válečných štváčů. V Iráku million mrtvých lidí.

Ale podstata západní propagandy je šiklovské motto „lepší je mýlit se s Američany, než mít pravdu s Ruskem.“

Logickým důsledkem je, že zatímco stěžejní politickou mantrou západních států je strach z holocaustu, genocidy, ty samé státy klidně způsobí genocidu millionu Iráčanů. A otevřeně budou tvrdit, že smrt millionu lidí je v pořádku.

Pro tyto fanatiky je smrt millionu lidí stejně dobrou možností, jako život a mír. Pro tyto lidi je smrt šesti millionu lidí stejně dobrou možností, jako život.

[1] [2] [3] [4] [5]

Reklamy

About Francis Bacon

Právník, odborník na pravdoláskařský extremism.

Informace

This entry was posted on 15. 12. 2016 by in Analysy and tagged , , .

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: