Svobodná kultura

Secessio plebis

Všelichová & Farkas = Hanča a Tonča II

Ve středu 16. listopadu 2016 byli v Turecku zadrženi Markéta Všelichová & Miroslav Farkas. Jsou podezřelí z účasti na separatismu, což je v Turecku hrdelní zločin. Podle článku 302 tureckého trestního zákoníku jim oběma hrozí doživotí (PDF).

Po vyhnání Němců už nedokážeme pochopit, proč státy jako je ČLR nebo Turecko mají se separatismem takový problém. Protože bojovali za správnou věc: v PYD/YPG s Kurdy proti Islámskému státu, rozhořela se na Facebooku mezi antiislamisty hádka, zda se jim snažit nějak pomoci, anebo je nechat být, protože si to zasloužili sami.

Předně je třeba zdůraznit, že Všelichová & Farkas jsou typičtí sluníčkáři. Usmysleli si, že budou páchat dobro (v jejich případě se o dobro skutečně objektivně jednalo), a je jim jedno jakými prostředky. Zkrátka a dobře, řídili se heslem: Účel světí prostředky.

I kdyby však světil, neochrání je před nebezpečenstvími. Proti nim stojí žena ze stejného kadlubu, o generaci starší Merve Aydoğan, která neutichá ve své islámské propagandě ani na Twitteru. Nedávno se obula i do českého zamini, že není dostatečně antiteroristické.

Co mají tihle lidé společného? Jsou to fanatici. Kladou svůj idealismus nad realitu a ve jménu svého přesvědčení jsou schopni všeho. Čeští sluníčkáři navíc nevědí, co chtějí. Chtějí být bojovníky za svobodu? OK, ale pak musejí dodržovat zásady přísné konspirace (utajení). Chtějí být reportéry? OK, ale pak nesmějí Kurdům pomáhat. Chtějí se věnovat charitě? OK, ale pak nesmějí bojovat a vzít zbraň do ruky. Tahle neschopnost rozhodnout se, co vlastně chci, je obecná postmoderní vada, která není vlastní jen sluníčkářům. I čeští novináři se nedokážou rozhodnout, zda chtějí být reportéři, kazatelé, anebo baviči. Jen málokdo ale na to doplatí tak moc, jako Všelichová & Farkas.

Reklamy

About Guy Peters

Informace

This entry was posted on 23. 11. 2016 by in Komentáře and tagged , , , , .

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: