Svobodná kultura

Secessio plebis

Komplot proti Zemanovi

Nejprve si připomeňme fakta, jak je shrnul Pavel Hasenkopf na Facebooku. Je možné, že některá z nich jsou nepravdivá, ale zatím je nelze ověřit:

  • Nejpozději 5. října 2016 posílá Hrad premiérovi seznam vyznamenaných ke kontrasignaci. Jiří Brady, strýc ministra kultury, Daniela Hermana, mezi nimi není.
  • Premiér seznam kontrasignoval.
  • 14. října 2016 volal Forejt Bradymu, zda by byl od Zemana ochoten přijmout vyznamenání. Brady s tím souhlasil.
  • 19. října 2016 Herman jménem České republiky přijal na ministerstvu kultury představitele snah o nezávislost Tibetu.
  • 21. října 2016 zveřejnilo Aktuálně informaci (autentické znění není dostupné, server zprávu později upravoval), že Zeman zrušil plánované vyznamenání Bradyho.
  • 21. října 2016 v 15.48 zveřejnily Parlamentní listy informaci, že kšeft navrhl Herman: Výměnou za vyznamenání pro strýce se nesetká s dalajlámou.
  • 21. října 2016 v České televisi v Události a komentářích Herman sdělil, že kšeft navrhl Hrad; Ovčáček do pořadu odmítl přijít.

Analysa

Brady lže. Nebyl informován o tom, že vyznamenání dostane, ale Hrad toliko sondoval, zda je ochoten ho přijmout. Nicméně, Bradyho lež spustila celou aféru.

Vzhledem k tomu, že ta sondáž proběhla opožděně, vše nasvědčuje tomu, že měl být vyznamenán dodatečně. Můj dojem je, že to byla pravdoláskařská intrika. Někdo se Hradu zeptal: Proč nevyznamenáte Bradyho? Má tak obrovské zásluhy a Havel ho nevyznamenal. Hrad při své známé affinitě svolil, ačkoliv seznam byl jinak již uzavřen.

Věřím Hermanovi, že Hrad pak chtěl příbuzenský vztah využít k nátlaku na Hermana. Nicméně, nešlo o žádné vydírání. Herman to v televisi jasně popsal takto: Zeman Hermana vyzval, ať ještě zváží, zda se chce s dalajlámou officiálně, jménem ČR, setkat. Herman slíbil, že to zváží. Nicméně pak Hradu sdělil, že setrvává na svém stanovisku. A Hrad, jako reakci, se rozhodl Bradyho Sobotkovi k dodatečné kontrasignaci nepředložit.

Závěr

Zeman se nechal vlákat do léčky a byl poražen na hlavu. Pravda a láska slaví své první vítězství nad Hradem. Sobotka již podruhé Pravdu a lásku podrazil, takže to má u ní spočítané. Ale čínské peníze pro ČSSD jsou přednější než mediální láska.

Reklamy

About Guy Peters

Informace

This entry was posted on 22. 10. 2016 by in Analysy, Zprávy and tagged , , .

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: