Svobodná kultura

Secessio plebis

Komedie Hitlerova rodiště

Okamžik narození Adolfa Hitlera a to, že jeho rodný dům stále stojí, fascinuje některé lidi, kteří se vydávají za jeho odpůrce.

Adolf Hitler se narodil roku 1889 v západorakouském městečku Brunov na Innu.

Dům si mnoho lidí přijíždí prohlédnout, a to je jiným lidem trnem v oku. Přestože je dům v soukromém vlastnictví, snaží se popřít lidská práva majitelky, a diktovat, co s domem smí provádět.

Majitelka posedlost Hitlerem dobře využila, a pronajímá dům rakouskému ministerstvu vnitra za 135 tisíc Kč. Dům je pronajmut od roku 1972 za podivných okolností. Cílem státu je předejít užití domu na účely, které by byly v rozporu s officiální propagandou.

Podle BBC řekl Josef Kogler, domorodec, že „přišel jakýsi Francouz, tuším učitel dějepisu, a ptal se mě na Hitlerův rodný dům. Těžko pochopit.“

Před několika dny rakouský ministr vnitra řekl, že kommisse expertů navrhla demolici soukromého domu. Ve skutečnosti kommisse nic takového nedoporučila a členové říkají, že zbourání domu by se rovnalo popírání nazistické historie.

Zatím ve Vídni projednává parliamentní výbor návrh zákona, který by umožnil státu zmocnit se domu. Je vidět, že mnozí údajní Hitlerovi odpůrci, mají vztah k lidským právům – vpravdě hitlerovský.

Reklamy

About Francis Bacon

Právník, odborník na pravdoláskařský extremism.

Informace

This entry was posted on 18. 10. 2016 by in Zprávy and tagged , , .

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: