Svobodná kultura

Secessio plebis

Odvrácená tvář polarisace

Kdo mne zná, tak ví, že mým heslo vždy bylo: Padni, komu padni. Proto, ač nerad, zahajuji sérii textů, kterými své příznivce nepotěším, ale nemohu jinak.

Napsal jsem článek, ve kterém jsem chválil polarisaci. Doporučoval jsem v něm pillarisaci – vybudování ostrovů positivní deviace. Ale to musí být dobrovolné, nikoliv brachiálním násilím. Oč jde? Matěj Hollan chtěl jít s Matějem Stropnickým do brněnské hospody U Poutníka na pivo. Pak začíná klasická pravdoláskařská manipulace: Hollan obvinil advokáta Richarda Špíška, že je z té hospody vyhodil. To je havlistická lež, protože ve skutečnosti to byl jakýsi nácek Mikuláš.

Nicméně, na podstatě věci to nic nemění; není totiž důležité, kdo to byl, ale co se stalo: S podporou personálu byli 2 lokální politici vyhozeni z hospody čistě pro své politické názory, ačkoliv v ní nijak neagitovali ani jinak neporušovali veřejný mír.

To by samo o sobě bylo špatné, ale nejhorší bylo, co následovalo. Na facebookovém statusu Matěje Hollana se vyjádřily mraky lidí, vesměs v duchu: Máš, co sis zasloužil. Nebo: V hospodě platí zákon jungle.

Tak takhle ne, pánové. Pokud chcete zrušit civilisaci, tak to rovnou předejte muslimům, ti jsou na násilí zvyklí. V našem prostředí je zvykem spory řešit kultivovaně. Pokud nechcete, aby vám do hospody, která je z definice veřejná, takže musí obsloužit třeba i komunistu, chodili představitelé Žít Brno či Strany zelených, musíte ji přeměnit na klub, který je z definice soukromý, protože do něj smějí jen členové.

Jiná možnost není, jinak se tady pomlátíme v občanské válce.

Aktualisace: Hollan trvá na své versi.

Reklamy

About Guy Peters

Informace

This entry was posted on 02. 09. 2016 by in Komentáře and tagged , .

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: