Svobodná kultura

Secessio plebis

Vymyšlená korrupce

These o „totální“ zkorrumpovanosti našich republik je thesí protinárodní propagandy, jejíž cílem je delegitimisovat samostatné státy, podkopat státní moc, a demoralisovat občany.

Korrupce u nás zdaleka není takovým problémem, jak se jej propaganda, z velké části placená ze Západu, snaží vykreslit.

První fakt, který je nutno si uvědomit: korrupce se nedá měřit. Aktivisté manipulativně presentují nejrůznější průzkumy  vnímání korrupce jako „měření“ korrupce.

Pokud se nedá korrupce měřit, je logickým závěrem, že se nedá proti ní bojovat tím způsobem, který aktivisté navrhují: pokud nemám prostředky na exaktní měření, jak mám zjistit, zda methody fungují? Kdy by protičeští aktivisté přestali tvrdit, že korrupce neexistuje?

A z této úvahy právě můžeme utvořit závěr o existenci protičeské propagandy: oni totiž nepřestanou nikdy. Jejich tvrzení o zkorrumpovanosti České či Slovenské republiky není postaveno na rationální úvaze, ale zejména na nenávisti k vlastní identitě, sentimentalitě, útlocitnosti, nevzdělanosti a provinčnosti těchto údajně světáckých lidí („u nás je všechno špatně, takže samozřejmě je všechno zkorrumpované a každý zkorrumpovaný čecháček, zatímco tam, na tom Západě je všechno jiné“).

Když totiž není možné měřit „korrupci“, není možno stanovit přesně vlastně vůbec nic: jedná se o dojmologii. Samozřejmě: propagandisté přispěchají s tvrzením, že nikdo nebyl odsouzen, protože zkorrumpovaní jsou úplně všichni. Tyto pokusy author řadí do kategorie konspiračních theorií, tak oblíbených u establishmentových medií při nálepkování opposice.

Paradigma o korrupci je dokonalým propagandistickým nástrojem: těžko se vyvrací, těžko se proti němu argumentuje, tak, jak je podáváno je čistou demagogií, a míří na nejprimitivnější lidské pudy, nikoliv na rozum.

Nejzávažnějším důsledkem these o naprosté zkorrumpovanosti je demoralisace obyvatelstva – samozřejmě: cílená. Občané přestanou věřit vlastní obci, vlastnímu státu, dobyvatelům se snáze podaří ovládnout území: občané se nebudou stavět na odpor. Naopak, kdyby národní propaganda udržovala morálku obyvatelstva, hrozil by válečný konflikt. Ale takto postačí nalít pár millionů dolarů na propagandu, a je vyhráno.

Že tyto cíle propaganda má, přiznal generál Petr Pavel.

Ani Česká, ani Slovenská republika nemají národní propagandu, která by byla schopna čelit západnické útočné propagandě. Ve zprávě BIS nikdy nenajdeme zmínku o ovlivňování státu západními agenty, přestože tito ovlivňují vnitrostátní politiku zcela otevřeně. Nalezneme pouze dohady o „ruských agentech“ a jako argument: na ruském velvyslanectví je příliš mnoho zaměstnanců… To celé na pozadí faktů o činnosti západních tajných služeb na odposlouchávání spojeneckých (!) představitelů – existence odposlouchávací stanice v Berlíně se nedá nazvat ani veřejným tajemstvím.

Tajné služby, které jdou na ruku aktuální moci, namísto aby objektivně informovaly o skutečných hrozbách, jsou na nic. Ovlivňování vnitřních věcí západními mocnostmi je závažným illegálním zásahem, a z definice – korrupcí. Západní mocnosti korrumpují milliony dolary, ale o této korrupci se v mediích nedočteme.

Author považuje nedokázanou ekonomickou korrupci za pseudoproblém. Korrupci nutno brát jako normální součást života, stejně jako je brána na západě. Především hystericky neječet a nevylít děťátko i s vaničkou delegitimisací národního státu.

Nebezpečnost „protikorrupčních“ aktivistů nespočívá jen v delegitimisaci vlády, ale i v očividně totalitních praktikách a tím oslabení demokratických funkcí. Nelze si nevšimnout, že při potírání nikdy nedokázané „korrupci“ spáchali aktivističtí orgáni činní v trestním řízení mnoho velice dobře dokázaných protiprávních činů, až trestných činů. Stačí připomenout putsch proti Nečasově vládě a massivní státní krádež zlatých prutů – dodnes nevrácených.

Nevzdělanost „protikorrupčních“ aktivistů vidíme v tom, že nevědí, že na západě je korrupce větší – a že v těchto společnostech je i tolerance korrupce větší. V našich katholických zemích je tolerance ke korrupci nízká, což je zneužíváno k budování dojmu, že samotná korrupce je u nás větší.

Pár příkladů korrupce na Západě (mimo korrupční systém tzv. neziskového sektoru):

Je jasně vidět, že západní země jsou pravděpodobně mnohem zkorrumpovanější než středoevropské. Ale propaganda tento fakt obrací na hlavu. Nikde se nedočteme, že Spojené státy americké jsou „veskrze korrupčním státem, nelegitimním, kde je všechno špatně.“ I americký případ přestavby letadla za dvě milliardy korun (!), nikdy nevyužitého, stal-li by se v ČR, byl by označen za „strašnou korrupci na západě nevídanou.“ V článku jsou další příklady.

 

Reklamy

About Francis Bacon

Právník, odborník na pravdoláskařský extremism.

Informace

This entry was posted on 08. 08. 2016 by in Analysy, Propaganda & hoaxy and tagged , .

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: