Svobodná kultura

Secessio plebis

Poestablishmentnění Jacka Huntera aneb konec mého flirtu se Svobodnými

Když po porážce Petra Hampla odešla ze Strany svobodných občanů třetina členstva, bylo jasné, že SSO přestává mít chanci být relevantní politickou silou. Nicméně jsem si myslel, že může být inspirativní alespoň intelektuálně. Nebyl větší omyl.

Ve světě vznikla obroda pravicového myšlení, alternativní pravice (angl. alt-right). Rigorosním pojmem bychom ji mohli označit jako populistický liberalismus. Už jsem vysvětloval, že populismus neznamená líbivou politiku v pojetí ignorantských českých novinářů, ale kritiku až odmítání elity/establishmentu. Typickým představitelem alternativní pravice je Donald Trump. To, že ho nenávidí pravdoláskaři, je pochopitelné. Ale proč ho nenávidí libertariáni? V posledních letech neexistuje více liberální mainstreamový kandidát.

Podívejme se na příběh Jacka Huntera. Je to dost smutný příběh. Býval to paleokonservativec a rasista. Pak ho oslovila Ron Paul revolution a stal se z něho libertarián. Dne 9. července 2013 byla zveřejněna jeho minulost a Hunter se musel pakovat z teamu Randa Paula. Reagoval jako zbabělec: Začal se lísat k establishmentu a plivat na svou minulost, aby mu odpustili.

V levicovém časopise zveřejnil článek, že alternativní pravice je plná rasistů. Milo Yiannopoulos připustil, že jsou její součástí, ale odmítl, že všichni její stoupenci jsou jako býval Hunter v minulosti. Ten však trval na pravdoláskařském nálepkování: Celá alt-right je rasistická.

Podobný příběh je Kate Andrews. Když jsem poprvé slyšel její názory, tak jsem jí neuměl odlišit od standardní pravdoláskařky. Čím to je? Celý proces by se dal nazvat pirátisace SSO. Jak známo, ČPS je progressivistická strana s liberálními sklony. Před svobodou má u ní přednost politická korektnost. A tento styl má zelenou i v SSO zbavené populistů. Homosexualismus má přednost před svobodou vědeckého bádání, antirasismus před svobodou projevu.

Proto SSO není zajímavá už ani intelektuálně, je to jen další místo pro recyklaci pravdoláskařské propagandy. Jediný rozdíl spočívá v tom, že SSO je neoliberální a antiunijní. Ale to jsou v dnešním střetu elitářů s plebejci podružnosti.

Zbývá jen doufat, že se SSO nikdy nedostane k moci, aby z ČR neudělala druhý Libanon. Ideologické stupidity na to má dost. Stejně jako Petr Hampl přestávám SSO, irrelevantní a nepovedený diskusní klub, zcela sledovat.

Reklamy

About Guy Peters

Informace

This entry was posted on 05. 08. 2016 by in Komentáře and tagged , , , .

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: