Svobodná kultura

Secessio plebis

Antitrumpovská establishmentová propaganda ještě nehoráznější

Kdo myslel, že od establishmentové antitrumpovské propagandy už slyšel vše, mýlil se. Posledních několik dní se zdá, že propaganda zařadila druhý stupeň.

Jednak se začala objevovat nová propagandistická otočka, že Trump není „charakterově/temperamentově“ vhodný na presidenta. Jistě: charakterově vhodný na presidenta je jen psychopath Clintonové typu. Takový, co se nezakecá, když má zmáčknout knoflik a vyhladit nějaký ten nárůdek.

13781890_10157345290195725_4074007426699809813_n

Ale, žerty stranou, říct o někom něco takového je neslušné a sprosté. Navíc, Trump je charakterovými vlastnostmi nepochybně vhodnějším. Má na příklad soucit.

Druhým vrcholně nevhodným útokem byl proslov manželů Chanových na národním shromáždění americké demokratické strany.

V detailně připraveném theatrálním demagogickém a manipulativním projevu plném nevybíravých osobních útoků obvinil Chan Trumpa mimo jiné z toho, že „neobětoval nikdy nic, a nikoho.“ I po dvanácti letech truchlící  manželka cudně mlčela oděna do jakéhosi orientálně vyhlížejícího šatu.

Obmyslem demokratických propagandistů bylo zneužít smrt Chanových syna při okupaci Iráku, podle nich je totiž zničení fungujícího státu, nastolení anarchie a zabití millionu lidí v nepřímém úmyslu bohulibým činem. Chan byl zabit sebevražedným partisánem v roce 2004. Dále chtěli zneužít fakt, že se jedná o muslimskou rodinu.

Takže zákeřně připravili útok, na který by Trump nebyl býval byl schopen reagovat. Ale – Trump odvětil. Jako už mnohokrát předtím ukázal, že neuznává nepřátelskou propagandu.

Celé je to v tom, že idealističtí fanatici považují své osobní názory za universální pravdu. Proto se snaží opponenty vlákat do pasti. Buď se podvolíš, a prohraješ. Prohraješ, protože uznáš nepřátelskou propagandu. A tváří v tvář nepřátelské propagandě nelze vyhrát.

Anebo ji neuznáš. Neuznáš východiska propagandy, ani její rádoby-moralistní normotvornou schopnost. Ostatně, stejně jako Trumpovi nepřátelé neuznávají jeho propagandu. A když ji neuznáš, jsi prohlášen idealistickými fanatiky za Hitlera. (to je jediné, co umí – každý jiný názor obdrží tuto nálepku)

Co Trump dělá, a v čem se mu tak daří, je, že neuznává propagandu nepřátel, a opakovaně ji prolamuje. Dosavadní převažující názor je, že je lepší se podvolit.

Každému musí být jasné, že vstupem na stranické podium a útokem na Trumpa se manželé Chanovi stali legitimním cílem.

Navíc Trump neřekl nic strašného – Chanové doopravdy nebylo dovoleno promluvit na podiu. Bylo „dovoleno“ promluvit jen otci.

Po Trumpově odpovědi Chanovi dále pokračovali v útočení.

Snad nejpozoruhodnější bylo obvinění Trumpa, že by jako president nevpustil Chanovi jakožto mohamedány do Spojených států amerických. Jestli rozumíme správně, v takovém případě by jejich syn nezemřel „hrdinskou smrtí“ při okupaci souverenní země, proto nerozumíme, co vlastně vytýkají.

Proti Trumpovi se dá použít všechno. Když je slušný k matce s plačícím dítětem, ale i když ji po chvíli požádá o odchod. Měl se nechat rušit, samozřejmě, nelida!

Nesmí říkat, že dostat válečnou medaili darem je mnohem snazší, než ji vybojovat ve válce.

A nejlepším hodnotitelem Trumpovým je – president Obama. Media s dosud nevídanou perversností přebírala officiální americkou propagandu, ač tento výrok měla ignorovat.

Posledním hitem propagandy, která preferuje válečného zločince Clintonovou, je šíření zvěsti o rozkladu Trumpovy campagne a odstoupení z kandidatury.

Tohle už není vtipné. Takové volby v Americe nebyly. Ale je dobře, že jsou. Podstata tamějšího ale i zdejšího régimu se ukazuje jasně. Žijeme obklopeni propagandou, která se s realitou nedotýká.

 

Reklamy

About Francis Bacon

Právník, odborník na pravdoláskařský extremism.

Informace

This entry was posted on 03. 08. 2016 by in Analysy, Komentáře and tagged , , , , , , , .

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: