Svobodná kultura

Secessio plebis

Americká vláda přiznala skutečný rozsah západní propagandy

Americká vláda ústy nechvalně proslulé Victorie Nulandové přiznala, že na protiruskou propagandu vydává obří prostředky.

Před výborem amerického senátu přiznala vměšování do vnitřních záležitostí Ruské federace, přiznala, že Spojené státy cvičí evropské novináře jako americké agenty, a že „podporují“ ruskojazyčná media s cílem šířit propagandu, včetně ukrajinských medii.

Dále přiznala, že Spojené státy tlačily na evropské státy, aby prodloužily sankce proti Rusku.

nulandova

Victoria Nulandová je pomocný státní tajemník pro evropské záležitosti amerického ministerstva zahraničí. Patří do neokonservativního klanu Kaganů.

Nulandová začátkem června svědčila před americkým senátním výborem pro zahraniční vztahy, thematem byla americká politika směrem k Rusku.

Na slyšení zazněly i další agressivní výroky, na př. bývalý kandidát na amerického presidenta Marco Rubio řekl, že „Rusko představuje existenční hrozbu pro Spojené státy i pro evropské státy.“

Spojené státy obviňují i televisní stanici RT ze šíření propagandy, ale tato televise ve vysílání užívá terminologii americké propagandy – „ruská agresse, ruská propaganda, apod.“

Nulandová zřejmě uvedla lživou částku, kterou americká vláda vydává na přímou propagandu skrze svá media. Podle RT je tato částka sedmkrát vyšší. Mezi americká vládní propagandistická media patří rozhlas „Svobodná“ Evropa.

Záznam ze zasedání publikovala veřejně prospěšná organisace C-Span.

 

Reklamy

About Francis Bacon

Právník, odborník na pravdoláskařský extremism.

Informace

This entry was posted on 11. 07. 2016 by in Propaganda & hoaxy, Zprávy and tagged , , , , .

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: