Svobodná kultura

Secessio plebis

Přehnané požadavky na vzhled dnešní ženy

I v dnešní, údajně permissivní, době je vzhled ženy přísně normován. Dobře to bylo vidět na happeningu Iniciativy Martina KonvičkyRamadán po česku. Mediálně mu největší pozornost věnoval Šafrův věstník. Jedna věc je však pokoutná islamisace v podání Žít Brno: „Tajemník za nevhodné považoval i situaci, kdy odpůrci islámu poslali k mešitě dívky v plavkách,“ druhá věc je normování vzhledu žen: „plnoštíhlé krásky předváděly v plavkách (i bez nich) přítomným „slušným Čechům“ celulitidu“. Co z toho vyplývá? Současná žena musí být:

  1. štíhlá, tj. BMI < 20, jinak je označena za „plnoštíhlou“,
  2. bez celulitidy, ačkoliv více než 80 % žen (PDF) celulitidu má, protože je to normální způsob uchování tuku u žen,
  3. vysoká, nejméně 170 cm,
  4. s malým chodidlem, velikosti maximálně 6,
  5. prsatá, s velikostí nejméně D,
  6. avšak bez povadlých ňader,
  7. s malými a světlými dvorci a
  8. zcela bez chlupů.
horní část

Plakát na výstavu Národního musea

Když si to shrneme, tak ideálem je dívka/slečna (žena, které je kolem 18 let, a to můžeme být rádi, že nejsme v Japonsku, kde je ideálem vzhled 13leté), protože ptosis se rozvíjí především věkem a těhotenstvím; nenošení podprsenky nebo kojení na to nemá žádný vliv. Celulitida se také prohlubuje s věkem.

Jakákoliv matka tedy rigidní ideál krásy nesplňuje, což je jeden z důvodů nízké porodnosti. Bohužel, feministky se s tímto diktátem spíše smiřují, než aby proti němu aktivně vystupovaly rehabilitací mateřství.

Reklamy

About Guy Peters

Informace

This entry was posted on 07. 07. 2016 by in Analysy and tagged , , , , .

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: