Svobodná kultura

Secessio plebis

Rakouské podvodné volby

Ačkoliv rakouský ústavní soud zfalšované presidentské volby zrušil (tisková zpráva anglicky v PDF), pravdoláskaři to nevzdávají. ČTK jako nosný důvod cituje:

„Při korespondenčním hlasování, kterého využilo na 570.000 lidí, byly totiž některé hlasy sečteny ještě před stanoveným termínem pro otevření obálek.“

Jak je to místo této pravdoláskařské lži ve skutečnosti? Nevíme. Plný text rozhodnutí VfGH v RIS v hloupé středoevropské tradici dosud není; poslední je z 18. června 2016. Musíme se tedy spolehnout jen na stručnou tiskovou zprávu, která k nosnému důvodu zrušení výsledků voleb říká jen:

Activities directly related to the counting of votes must be
performed by the electoral authority as a collegiate body
(i.e. by the chief electoral officer and the assistant
electoral officer together). This is required in order to
ensure transparency in the establishment of the electoral
result.
The mere reference to the possibility of assistant
electoral officers being present is not sufficient, nor is it
permitted to delegate these tasks in advance to the chief
electoral officer.
Auxiliaries who are not members of the electoral
authority may support the latter in its tasks, provided
they do so in the presence of the collegiate body. By no
means must they be allowed to count votes without
being supervised.
Opening the postal ballots is a task reserved for the
district electoral authority as a collegiate body. This also
includes the “slitting open” of postal ballots, since the
definitive verification of the postal ballot is no longer
possible if the envelope has already been opened by
unauthorized persons.
In the absence of assistant electoral officers, auxiliaries
are allowed to perform upstream activities, such as presorting
of the postal ballots into those to be included in
the counting and those to be discarded as invalid for
obvious reasons of nullity (e.g. missing signature).

O předčasném otevírání obálek jako důvodu zrušení voleb tedy na rozdíl od pravdoláskařské lži VfGH vůbec nemluví. Kde se tedy tato informace vzala? Podle oficiálních výsledků získal zelený kandidát 2 251 517 hlasů, zatímco svobodný kandidát 2 220 654. Rozdíl tedy činí pouhých 30 863 hlasů (pitomci z iDNES neumějí odčítat).

V ústavní stížnosti FPÖ se uvádí, že předčasně bylo otevřeno 120 067 hlasů, předčasně vyřazeno 80 953 hlasů, předčasně sečteno 30 295 a neautorisovaně uznáno 58 374 hlasů. Breitbart dodává, že po vyslechnutí 67 svědků bylo identifikováno 20 zvláště vážných porušení zákona. VfGH to uzavřel takto:

In the districts of Innsbruck-Land, Südoststeiermark, Stadt Villach, Villach-Land, Schwaz, Wien-Umgebung, Hermagor, Wolfsberg, Freistadt, Bregenz, Kufstein, Graz-Umgebung, Leibnitz and Reutte the rules governing the implementation of the postal voting system were not complied with. The infringements concern a total of 77,926 postal votes.

The difference in the numbers of votes cast for Alexander Van der Bellen and Norbert Hofer amounts to 30,863 votes. As the number of votes concerned by the infringements by far exceeds 50% of that difference (15,432 votes), the infringements may have had an influence on the election result.

Tvrzení ČTK, že rakouský ústavní soud zrušil výsledky voleb jen proto, že místo v pondělí byly hlasy sčítány již v neděli, je tedy nutno označit za typickou pravdoláskařskou manipulaci a lež: „Zástupci volebních komisí u soudu vypověděli, že v mnoha případech otevírali obálky z korespondenčního hlasování před stanoveným termínem“.

Reakce establishmentu, že se vlastně nic nestalo, protože „demokracie“ (ve skutečnosti právní stát) zafungoval, je rovněž nehorázná. Nebýt ústavní stížnosti FPÖ, byl by v úřadu podvodně zvolený president. Členský stát EU sčítá hlasy způsobem na úrovni Zimbabwe. Nicméně, buďme rádi, že je v poslední době už druhý pravdoláskařský podvod, který byl odhalen. Štěstěna je nám nakloněna.

Reklamy

About Guy Peters

Informace

This entry was posted on 01. 07. 2016 by in Zprávy and tagged , , , .

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: