Svobodná kultura

Secessio plebis

Chvála polarisace – hra s nulovým součtem nebo jeden národ?

Konservatismus v klasickém pojetí spočívá na konceptu jednoho národa (angl. one nation). To vzniklo historicky, jako oposice proti levicovému dělení společnosti na vykořisťující a vykořisťované. Z pojetí jednoho národa dlouhodobě vychází Kateřina Sienská a ve svém posledním článku se s ním ztotožnila i Eva Shuvani. Osobně ho odmítám, protože v nynějším souboji elitářů s populisty buď vyhrajeme my, anebo oni. Buď prosadíme demokracii, přičemž klíčovým bodem je prosazení snadného referenda, anebo zůstaneme pravdoláskařskou volenou oligarchií. Je to hra s nulovým součtem. Nechci postoj obou kolegyň lacině karikovat. I ony si uvědomují, kdo proti nám stojí a že jde o nerozhodnutou většinu.

Nicméně, musíme změnit strategii a taktiku. Strategií je vybudování ostrovů positivní deviace neboli ghett v positivním slova smyslu. Vzorem může být Nizozemí a Rakousko. Příklad: Zůstane-li ČT 1 pravdoláskařská, ČT 2 by měla být naše.

Taktikou je personální zadržování sluníčkářství. Na všechny posty musí vedle sluníčkáře kandidovat náš člověk: realista. Ti jsou ve všech politických stranách, včetně těch nejvíce idealistických jako je TOP 09. Výjimkou jsou pouze politické sekty typu zelených či pirátů, ale ty mají jen mediální váhu; reálnou politickou moc nemají. Čí je chyba, že Zeman navrhuje do ústavního soudu jednoho sluníčkáře za druhým, takže výsledkem je legalisace homosexuálních adopcí nálezem P. L. v. Praha 13?

V nejbližší době proto odstraním odkazy na mainstreamová media. Své nepřátele propagovat nemusíme.

Reklamy

About Guy Peters

Informace

This entry was posted on 01. 07. 2016 by in Analysy and tagged , , , , , , .

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: