Svobodná kultura

Secessio plebis

Británie: Charaktery se odhalují

Evropské elity jsou v chocu, že si Británie dovolila opustit Evropský svaz. V takovém okamžiku se odhalují charaktery. A pro „naše“ „elity“ to není dobré odhalení.

Můžeme říct, evropské elity jsou nahé. Ale to víme nejpozději od ukrajinského fiaska.

Ukazuje se jasně, že současný establishment není schopný vládnout. Hlavním problémem se jeví fanatická ideologičnost a příklon k perversnímu „idealismu“ bez ukotvení v morálce.

Establishment je tvořený lidmi, kteří nejsou schopni vidět pravdu pro svůj idealism. Často mají zle charakterové vlastnosti, narcissism, mocichtivost, velké ego ale malou sebedůvěru, messiášský komplex a – samozřejmě nenávist k vlastní identitě a vlastní kultuře a naopak fanatický obdiv ke kultu Pokroku. A po britském referendu ukazují i temnou pomstychtivost.

Tak na jedné straně agressivní pokrokářský fangličkářský plebs se po prohraném referendu zachoval hanebně. Útočili (slovně) na příznivce britského odchodu, jiní okamžitě začali sepisovat petici za nové referendum – tak nějak po evropsku-demokraticku.

Někteří jedinci začali urážet a ponižovat starší lidi – protože podle nějakých „průzkumů“ hlasovali starší lidé spíše pro vystoupení. Mladší lidé měli tendenci hlasovat pro setrvání.

Na druhé straně se ale odhalily elity. A kdo nejpozději nyní neprohlédne jejich skutečný postoj, neprohlédne nikdy.

Eliška Wagnerová, bývalý místopředseda ústavního soudu, se vyjádřila: „Ano, vyhlášení referenda v této záležitosti byla osudová chyba. Občan, který se nezabývá systematicky souvisejícími otázkami nerozhoduje informovaně a je snadnou kořistí nejrůznějších zjednodušujících populistů.“

Je velmi závažné, že člověk, který v ČR měl dbát na dodržování lidských práv, má ve skutečnosti tak odporný postoj k základnímu kamenu moderní demokracie. Leč částečně má pravdu, poněvadž byla stejným způsobem zvolena do senátu, ač evidentně nemá v demokratické instituci co pohledávat.

V údajně seriosních mediích byly publikovány chauvinistické kommentáře s větami jako „Jedině společný, ostražitý a tvrdý postoj vůči Kremlu nám zajišťuje národní bezpečnost. Na druhé straně je tak britský odchod pro Prahu příležitostí, jak převzít v EU britskou zahraničně politickou doktrínu vůči Moskvě,“ anebo „Velká Británie musí teď také dostat pohlavek, a to od nás, kdo chceme v EU pokračovat. […] Jen ať se zkrátka Britové teď ve své svobodičce vykoupají. Pokud bychom jim vystoupení usnadnili, jen bychom tím posílili euroskeptické křiklouny tady u nás, třeba i v Česku, kteří by pak začali tvrdit: Vidíte, jak to jde snadno, podívejte se na Británii.“

Marek Švehla z Respektu: „Referendum opět ukázalo, že lidi jsou v politickém nebo dlouhodobém smyslu neskutečně hloupí, snadno zmanipulovatelní, a nevidí si na špičku nosu. Navíc se ze své hlouposti neumí poučit. “

Kommentář

Moderní společnost je už tak zkažena, že nedokáže pochopit už ani základní pravidla, která si sama nastavila. Je strašné sledovat, jak společnost vedená etosem demosu ten demos okamžitě mačká jako nepotřebnou kuličku hoven a posmívá se těm kretenům, že nepochopili ZVĚSTOVANÉ dobro. Včerejší den byl v tom naprosto úžasnej a odhalil charaktery na sto let dopředu. Byl to hodně nechutný pohled.

Radek Burda

Jakub Petržela předvedl lásku k bližnímu: „Nechci být zlý, ale přeji Británii jen to nejhorší. Ať pořádně spadne na hubu a ať si díky tomu ostatní uvědomí k čemu je ta EU dobrá.“

Jaroslav Cerman: „Britští mladí by opravdu teď měli trvat, ať se těch ušetřených 350 mega týdně fakt nasype do zdravotnictví.

Když už jim to ti staří posrali, tak ať vydrží co nejdéle a trpí taky pár let. To je totiž strašně jednoduché nějak volit a pak si jako umřit a mít klid. To by tak nemělo být, to totiž umí každý. Nedovolme lidem utíkat před jejich chybami do sladkého objetí smrti a schovávat se za její sukni.“

Časté jsou mátožné výroky o „Putinově radosti“, podsouvající, že Rusko je veřejným nepřítelem číslo jedna, a že mu pomůže vystoupení v jeho ďábelských plánech na ovládnutí světa. Těch se dopouští mnoho lidí, zásadně příznivci západní nadvlády, a tedy Evropského svazu, v ČR. Jedná se o klassickou demagogii.

Nechvalně proslulá Monika Elšíková řekla, „Je to teda smutek. Putin se raduje. Je vidět, že ani Angličani nejsou imunní proti populismu a hlouposti. Rozdíl mezi těmi co chtěli odejít a těmi, co chtěli zůstat, je podobný, asi jako rozdíl mezi voliči Zemana a voliči Schwarzenberga. Přála bych si žít v Evropě s těmi druhými.“

Obdobně xenofob Martin Fendrych vidí za vším Rusko: „Rusko nechce silnou Unii, stabilního ekonomického a politického soupeře. […] Živí evropský svár, fandí rozpadu. Časem se dozvíme, jaký podíl měly ruské služby, ruská propaganda na odchodu Británie.

Stejně jako na negativním výsledku nizozemského referenda o asociační dohodě s Ukrajinou. Stejně jako na vzestupu rakouského kandidáta na prezidenta Hofera, který nevyhrál jen tak tak. […]

Brexit se stane evropskou, Rusy vší mocí živenou nakažlivinou. Následovat budou další země, které nechají své zmasírované a zároveň otrávené občany hlasovat o vystoupení.“

Jiří Pehe pronesl geniální truism: „Mám nedůvěru k referendům. V referendech vítězí skoro vždy populistické emoce a rozhoduje se často o věcech, které s hlavní otázkou souvisí jenom okrajově. Že Velká Británie, tedy David Cameron vypsal referendum, svědčí o jeho populismu.“

Vidíme tedy, že tu dnes roste část společnosti, která je vyděšená a zmatená. Svůj pocit strachu a bezmoci si tentokrát vybila na svobodomyslných voličích Británie. Dost lidí nechce odchod Británie, poněvadž v nich dlouhodobě roste obava z otevřeného, komplikovaného a nejednoznačného světa, jde o ventilaci pocitů životního/politického strachu a bezmoci. V situaci, kdy před sebou máte voliče plné strachu, bezmoci a nedůvěry, se můžete ureformovat k smrti, ale nebude vám to nic platné. (paraphrasováno)

Asi nejsprostější byl ovšem hoax, který vytvořil extremista Jan Vrobel. Zcela překroutil slova Nigela Farage, a vložil mu do úst vymyšlené věty, které sdílelo 1072 lidí a které se na Facebooku „líbily“ 4200 lidem. Později lež doplnil výmluvami o „paraphrasování“ a žertování, ale dosud se neomluvil. Zato nazval Faragea lhářem, podvodníkem a „retardem“.

Vrobel lhar

Ve skutečnosti Farage řekl, že nemůže “garantovat“, že celý obnos dosud placený Británií do Evropského svazu poplyne na zdravotní pojištění, což tvrdila campagne za odchod z Británie. Nicméně Farage toto nikdy netvrdil a se štábem campagne „Leave“ byl spojen jen vzdáleně. Nehorázné je spíše moderátorčino podsouvání Farageovi.

Vrobel jeho slova zlovolně překroutil a lhal značnému množství lidí. Hodně lidí vzalo tento hoax vážně. Výše uvedená debata se nikdy neuskutečnila.

Vidíme, že lež je pro tyto lidi běžná věc. Elitáři jen využívají demokracii pro své účely, Evropa není demokracie, ale oligarchie, protože voliči nejsou schopni dosáhnout změny elit, v myslích těchto lidí je voličova opravdová možnost rozhodnout krajní možnost, a jen z donucení je kdyžtak „nechají“ hlasovat (Fendrych).

A to je význam slov o tzv. „občanské společnosti“ – rozuměj sovětský systém. O vládě nerozhoduje volič, ale systém sovětů, které mohou vykonávat vliv na vládu. Nejedná se o demokracii. A právě tento régime existuje v západní Evropě a k nám byl dovezen a protlačen obří korrupcí z peněz západních mocností. Fascistický korrupční systém pak samozřejmě provádí příkazy a vůli svých dobrodinců. Cílem je dostat Českou republiku pod vliv západních mocností a umožnit jim ekonomicky i politicky kořistit.

Pro tyto lidi je vše jen nástrojem k prosazení nového světa a zničení našeho. Demokracie bude, dokud se bude hodit, stejně tak referendum. Nejjistější bude nepřipustit referendum. Proto se u nás referendum uskuteční jen těžko. Bylo dobré na vstup do Evropského svazu. Ale Evropský svaz ukázal pravou tvář jako imperiální spolek, z kterého nelze vystoupit, jinak se bruselští mocipáni začnou chovat jako kdybychom chtěli vystoupit z bloku socialistických republik a pošlou „přátelskou výpomoc“, zatím ještě bez tanků.

Toto Britové pochopili. Výsledek britského referenda nutno považovat za prohru elitářů a výhru populistů.

Západní establishment je nahý. Jeho základní problém jsou lidé, jako Wagnerová, kteří si dovolí ponižovat a urážet voliče, páč špatně odvolili, ale zároveň o sobě tvrdit, že jsou demokraté, lidé, kteří tvrdí, že má být svoboda slova, ale s hranicemi a přísnými tresty za nenávistnou mluvu, takže vlastně ne, a lidé, kteří tvrdí, že jsou sociální, volí levicové extremisty, ale pak by důchodce poslali na Sibiř, když neodvolí podle nich, a lidé, kteří bičují demagogii a nenávist před ruským „švábem“ a propagandou, která ani neexistuje, a přitom jsou placeni západní propagandou a této propagandy požadují ještě víc, a lidé, kteří nám do očí lžou, že něco je objektivní, když máme 500 stran důkazů, že není.

Pokud se nepovede odstavit tento typ prolhaných ideologů od vládnutí, hrozí obří škody. Zcela vážně: ve své zfanatisovanosti nás mohou přivést i do války.

Připomeňme si incident s „ruskou ponorkou“ u švédských břehů. Nyní Švédská vláda přiznala, že se jednalo o ponorku švédskou! A ano: byl to právě švédský ministr zahraničí, který urazil českého presidenta slovy „máte tajné služby?!“ , jen protože Zeman pochyboval o jednoznačné versi událostí. Nepochybujme, že takový nebezpečný fanatik by nebyl schopen začít válku, třeba jen proto, že mu přeskočí v jeho nemocné mysli jiskra.

Takoví lidé nám vládnou.

Reklamy

About Francis Bacon

Právník, odborník na pravdoláskařský extremism.

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: