Svobodná kultura

Secessio plebis

Konverse na Pravdu a lásku

Ačkoliv v obecné představě je podstatou překvapivých změn prospěchářství, domnívám se, že to neodpovídá realitě. Podívejme se na 2 překvapivé sekulární konverse: Miroslav KalousekPavel Novotný. Ačkoliv první je celostátní politik a druhý je primárně novinář a politik je pouze lokální, přesto mají překvapivě podobný osud: Oba byli původně otloukánky Pravdy a lásky.

U Kalouska byl vrcholem výpad Hany Marvanové a Cyrila Svobody v roce 2001. Kalousek pak hledal novou polohu. Nejprve chtěl v roce 2006 vstoupit do vlády s podporou KSČM. Když to nevyšlo, našel si roli odborníka – ministra financí – ze které vystrnadil Vlastimila Tlustého z ODS, neboť ho předseda ODS Topolánek nesnášel. Tato jeho role skončila v roce 2010 složenkou, která vyděsila řadu voličů a její dryáčnictví ukončilo představu Kalouska jako tichého odborníka. Kalousek pak začal flirtovat s Pravdou a láskou, ale je otázkou, zda jsou jeho námluvy úspěšné. Jeho boj za Tibet je už trapný, ale Pravda a láska jeho souputnictví ocenila.

Novotný celý život zápasí s nálepkou protekčního synka. Stal se z něho zcela bezskrupulosní bulvární novinář. Vrcholem bylo jeho přiznání na otázku: „Český bulvár léta žije z Ivety Bartošové. Nezdá se vám, že už je to v poloze, že tu ženu jednoduše zabijete?“ v roce 2013: „Samozřejmě, my ji skutečně zabijeme.“ Iveta Bartošová v roce 2014 spáchala sebevraždu a Novotný v roce 2015 seknul se šéfredaktorováním Extra. Od té doby píše jeden promigrantský text za druhým.

Co mají oba společného? Byli otloukánky, ale ta role jim neseděla. Chtějí být kladnými postavami a toto postavení dnes nezískají jinak než tím, že je Pravda a láska vezme na milost.

Otázkou druhou je, zda se jim to podaří. Domnívám se, že nikoliv. V testu pravdoláskovní predestinace už dávno selhali. Mohou proto být vzati na milost toliko jako užiteční idioti, jak Kalouskovi jasně sdělil pravdoláskovní inkvisitor Honzejk.

Reklamy

About Guy Peters

Informace

This entry was posted on 21. 05. 2016 by in Analysy and tagged , .

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: