Svobodná kultura

Secessio plebis

Pravdoláskařský régime: Nixon v. Elvis

(BBC) Krogh, který zaznamenal setkání [mezi Elvisem Presleym a presidentem USA Nixonem] a později o něm napsal knihu, popisuje v zápiscích, že Elvis presidentovi ukázal své odznaky, načež prohlásil, že „si myslí, že skupina Beatles byla důležitou silou protiamerického ducha.“ President se vyslovil, že „uživatelé drog jsou též předvojem protiamerického protestu.“

Krogh, who documented the meeting and later wrote a book on the encounter, described in his notes how Elvis showed off his badges to the president before stating “that he thought the Beatles had been a real force for anti-American spirit”. The president gave his opinion that “those who use drugs are also at the vanguard of anti-American protest”.

V roce 1970 Elvis Presley nabídl Richardu Nixonovi pomoc, poté se setkali v oválné pracovně. Ve výše zaznamenané výměně si velice pěkně notovali. Evidentně dobře chápali postup revolucionářů, ale přesto mu nedokázali zabránit.

Embed from Getty Images

Setkávají se dvě síly – ještě za Nixona a Reagana byla Amerika starým régimem, který bych typisoval veřejným pořádkem ve jménu morálky. Skupina Doors měla ještě problémy s policii, kvůli nemravnostem na podiu. Ale postupně levicová antisociální ideologie převládala.

Dnes už idoly nemravného života, feťáci vyvážejí „demokracii“ (samozřejmě se nejedná o demokracii – sovětský systém není demokracie). Zmínil bych Bruce Springsteena, který útočil na demokratický process v Severní Karolině, anebo Marka Knopflera z Dire Straits. Oba odmítli koncertovat v zemích, které neuznávají jejich způsob života. Velice tolerantní. Ale o toleranci samozřejmě také nejde. Lenka Dusilová není tolerantní. Je právěže netolerantní: proč by se lidi neměli bát vyjádřit názor? Vyjádřili ho přeci jasně: chtějí Zemana.

V Americe pravdoláskařský régime převládl zřejmě za Clintona. Těžko říct. V některých zemích můžeme přesně okamžik určit. Na př. na Slovensku volbami v roce 1998, které Dzurinda vyhrál na čisté nenávisti k vlastní kultuře a sloganem „všechno je špatně“. Samozřejmě za pomoci amerických revolučních peněz. Byla to první barevná revoluce. Pak přibyly další, jak se západní imperialisté snažili ukořistit další země.

Nixon je v levicové propagandě Zloduchem, údajně kvůli skandálu Watergate, ve skutečnosti kvůli odporu k neomarxismu.

Reklamy

About Francis Bacon

Právník, odborník na pravdoláskařský extremism.

Informace

This entry was posted on 13. 04. 2016 by in Analysy and tagged , , .

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: