Svobodná kultura

Secessio plebis

Hollanův zákaz

Hollanův zákaz zapadá do snahy establishmentu omezovat nepohodlné názory, ale především nepohodlné dissidenty.

Na „konferenci“ organisované propagandistickou organisací byly veřejně vysloveny názory proti svobodě slova, jaké v ČR na půdě Poslanecké sněmovny zřejmě nezazněly 25 let.

Účelem ochrany soudců je zamezit vměšování a ovlivňování výkonnou mocí. Pokud by se ministr spravedlnosti jako představitel exekutivy snažil odstranit soudce pro nepohodlné politické názory, bylo by to významným ohrožením právního státu. Že se pro nepohodlné politické názory snaží odstranit soudce předseda soudu v rámci „soudcovské samosprávy“, je jen o něco málo méně závažné.

Cílem útoku je názor antiestablishmentový, který se dnes snaží potlačit v podstatě celý establishment, ať už ignorací, jako činí Česká televise tím, že nepustí do vysílání nepohodlný názor, zesměšňováním a očerňováním, na příklad můžeme zmínit opět Českou televisi, která na tento účel „unesla“ dříve publicistické pořady Reportéři a 168 hodin, a které nyní vysílají především innovativní genre, kdy představí muže určeného k likvidaci, dokonce mu dají i  „prostor“ k vyjádření (sestříhaný), načež dají rozhodující prostor „odborníkům“ (většinou na „extremismus“, často bývalých extremistických kommunistů, dnes extremistických neomarxistů), kteří vysvětlí, proč je dotyčný nepřítel lidstva, proč jsou jeho názory hitlerovské, a proč by mu měla být odepřena lidská práv. Další možností je zakázat lidská práva rovnou, popřením svobody slova, práva shromažďovacího či zákazem politické strany.

Zdá se, že establishment začíná být nervosnější a proto i extremnější. Dokud byly nepohodlné názory nevýznamné, domníval se, že autoritářskou vládu má jistou. Ale přímá volba presidenta republiky a annexe Krymu Ruskem byla předělem, který vybičoval pravdoláskaře a neokonservativce k ještě většímu fanatismu – a i k omezování práv „neosob“.

Přímá volba presidenta byla z velké míry prosazena právě lidmi doufajícími v lehkou manipulaci mas a dosazení elitářského kandidáta, či dokonce loutky. Je pravda, že na příklad na Slovensku loutka dosazena byla. Současný president Kiska usilovně naslouchá svým „odborníkům“, přesněji řečeno řídicím důstojníkům.

Ale v Čechách se elitáři těžce přepočítali, a nepřekvapí, že již otáčejí. Nyní jako korouhvička pro změnu požadují zrušení přímé volby. Těžko si ovšem představit, že by ve Spojených státech někdo požadoval zrušení přímé volby. Ještě hůře si představit, že by se takový člověk mohl ještě někdy ukázat ve slušné společnosti. Ale dílo je hotovo: takovéto demokratisační kroky se velice těžce berou zpět. Je ovšem pravda, že se může elitářům podařit dosadit elitářského kandidáta či dokonce loutku.

Při volbě Zemana proti Švarcnberkovi se to již téměř podařilo. A Švarcnberk nevynechá příležitost, aby nepřipomněl, jak velice pohrdá českými obyvateli.

O související události si můžete přecíst zde.

Reklamy

About Francis Bacon

Právník, odborník na pravdoláskařský extremism.

Informace

This entry was posted on 02. 03. 2016 by in Komentáře and tagged .

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: