Svobodná kultura

Secessio plebis

Případ Ladislav Bátora

Redakce České televise dlouhodobě má morální a odborné nedostatky, které se projevují v nízké úrovni publicistické produkce.

Stojí tak za to se znovu podívat na jednu z nejhorších událostí porevolučního období (21. února14. října 2011), kde cílem bylo profesně odrovnat slušného člověka. Celou campagne je nutno zasadit do širšího kontextu: Dne 29. května 2010 získaly Věci veřejné ve sněmovních volbách 24 mandátů. Ať si o VV myslíme cokoliv, faktem je, že v establishmentu zavládlo zděšení. Establishment se proto rozhodl VV zlikvidovat všemi prostředky. Jedním z nich byla koordinovaná campagne proti Ladislavu Bátorovi, kterého si ministr školství Josef Dobeš vybral jako svého I. náměstka.

V rozporu se zvyklostmi koaličního vládnutí jeho jmenování vetoval premiér Nečas. Nakonec byl proto jmenován od pátku 1. dubna pouze ekonomickým poradcem ministra školství, pak ředitelem personálního odboru MŠMT a posléze zástupcem vedoucího kabinetu ministra. Bátora nakonec podlehl soustavnému mediálnímu tlaku a 14. října 2011 na svou funkci resignoval. Až do konce roku 2011 pak zůstal na ministerstvu jako poradce ministra.

Výraznou roli v této campagni sehrála Česká televise. Typickým je díl pořadu Reportéři ČT Marka Wollnera z pondělí 7. března 2011, který názorně ukazuje, jak vypadá pravdoláskařská podprahová manipulace od 10:30. Bátora vystupuje z luxusního auta, takže si divák myslí, že mu patří, že je to nabob. Ve skutečnosti ho poslala Česká televise, aby těmito záběry mohla podprahově manipulovat už od počátku.

Historicky první cenu Jana Krýzla tak vyhrává Marek Wollner. Laureátu blahopřejeme. Podílel se na svinstvu, které Ladislava Bátoru lidsky zničilo, i když on sám nikomu neublížil.

Reklamy

About Guy Peters

Informace

This entry was posted on 28. 02. 2016 by in Anticena Jana Krýzla and tagged .

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: