Svobodná kultura

Secessio plebis

Postoj republikánů k Putinovi

Dědičnou chorobou anglosaské politiky je jingoismus, který se projevuje především nenávistí k Rusku jako momentálně nejvážnějšímu opponentu anglosaského světového řádu.

Hlavní americkým rusofobem je John McCain, ale stojí za to se podívat, jak se na Rusko dívají republikánští kandidáti na presidenta USA. Nyní už jich zbývá jen 5: Donald Trump, Ted Cruz, Marco Rubio, John Kasich a Ben Carson.

BBC tomu věnovala článek, kde se na okraji vzájemné chvály Trumpa a Putina zabývala postojem ostatních kandidátů:

The Russian president has been a regular target of rhetorical heat from Republican candidates. New Jersey Governor Chris Christie said in the presidential debate earlier this week that he would impose a no-fly zone over Syria and shoot down any Russian planes that violated it. Former corporate chief Carly Fiorina has maintained that she would refuse to talk with the Russian leader, relying on US military force to speak for itself.

Všichni zmínění sice již odstoupili, ale v této věci byli mainstreamem. Lze tedy uzavřít, že Trumpův postoj k Putinovi je v GOP dosti výjimečný. Ale to není jediná věc, za kterou establishment Trumpa nenávidí. Plebejci to vidí naopak a je ostuda, že neexistují plebejská media.

Reklamy

About Guy Peters

Informace

This entry was posted on 28. 02. 2016 by in Zprávy and tagged , , .

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: