Svobodná kultura

Secessio plebis

NATO útočí proti neutrálnímu švédskému království

(BBC) Švédsko po mnoha letech opět otevře kasárna na ostrově Gotland, ostrov s 58 tisíci obyvateli. Officiálním důvodem je obava, že Rusko napadne Švédsko.

Přesto bude na ostrově umístěno jen 300 vojáků a 14 tanků, z čehož vyplývá, že cílem není obrana ostrova – na to by se počty vojáků musely blížit studenoválečným počtům až 20 tisíc vojáků – ale propaganda.

A v propagandě se švédští představitelé předhánějí už nějakou dobu, namátkou zmiňme:
1. výmysl s ponorkou u švédských břehů – nepotvrditelný,
2. výmysl, že ruské bombardeury cvičily útok na Štokholm – nepotvrditelný,
3. výmysl, že Rusko bylo strůjcem na Krymu či na východní Ukrajině, když ve skutečnosti reagovalo na zapadnický útok,
4. tvrzení, že ruská letadla „často“ narušují švédský vzdušný prostor.

Povšimněme si, že všechna tato tvrzení vycházejí výhradně z officiálních zdrojů a jsou naprosto neověřitelná. Jsou to truismy – samozřejmě, že Rusko může cvičit útok, i na Štokholm, jistě cvičí pravidelně, stejně jako každá jiná armáda.

Nejnehoráznějším byl ovšem Hon na Rudý říjen v podání švédského ministerstva propagandy, kritickému oku ponejvíce připomínající hon na Lochnesskou příšeru. I fotka ponorky, která rozpoutala hysterii, silně připomínala stejně věrohodné fotografie pořízené ve Skotsku.

Nakonec – překvapivě – Švédské námořnictvo nic nenašlo, přesto se v západních mediích dosud mluví o podezření, nikoliv o frašce. A už vůbec ne o západní propagandě.

Zdá se, že ve Švédsku probíhá psychologická operace Severoatlantického vojenského agressivního paktu, nejspíše ve spiknutí s určitými švédskými hráči přejícími si spojenectví se západními mocnostmi.

Cílem je vehnat neutrální Švédské království do pařátů kontroversního válečného spolku NATO – pro západní mocnosti očividný cíl, pro Švédy objektivně už méně, ale jistě se najdou zfanatizovaní lidé, kteří by si přáli konec švédské neutrální státnosti. Tito švédští aktéři tedy přiživují protiruskou hysterii, aby „demokraticky“ přesvědčili občany souhlasit s kapitulací a s přistoupením.

Zatím se jim daří. Před čtyřmi lety ani ne 20% Švédů souhlasilo – nyní více než polovina souhlasí…

A natovská pátá kolona je ve Švédsku silná. Vzpomeňme na nevybíravý a neslušný útok ministra zahraničí Bildta na presidenta Zemana v roce 2014.

Silně to celé připomíná stav v České republice, která také objektivně nemůže nic získat ani ze spojenectví s Američany, ani z konfliktu s Ruskem, přesto se najde dost extremistů, kteří právě toto prosazují.

Jednalo by se po svržení ukrajinské vlády o další agressi západních mocností, které mají za cíl ovládat celý svět. A v právě vydané výroční zprávě severoatlantického paktu obviňují západní mocnosti Rusko z nácviku jaderného útoku na Švédsko, což jen posiluje obavy o švédskou nezávislost. [1]

V České republice vydávají západní mocnosti, naoko spojenci, milliony dolarů na propagandu. Jen nedávno se několik velvyslanců vměšovalo do vnitřních záležitostí České republiky, když úspořadalo propagandistickou campagne.

Je tedy vidět, že západní mocnosti útočí na všechny menší státy – nejenom na Švédsko. A zájmy malých států jsou vlastně podobné: především zabránit vměšování agressivních velmocí a udržet svou nezávislost a územní celistvost.

Nastaveno.

Reklamy

About Francis Bacon

Právník, odborník na pravdoláskařský extremism.

Informace

This entry was posted on 05. 02. 2016 by in Analysy, Propaganda & hoaxy.

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: