Svobodná kultura

Secessio plebis

Odpůrce akademických svobod Putna poškodil universitní plakáty xenofobním nápisem

Českou republiku obchází strašidlo pravdoláskařské nenávisti. Otevřeně  xenofobní výroky vypoustějí i členové akademické obce.

Za podivných okolností jmenovaný profesor Martin C. Putna 10. prosince xenofobní malůvkou poškodil několik plakátů na akademické půde – podle vlastních slov všechny, které pozývaly na přednášku politologa Petra Robejška.

putna rusky svab 2

Potvrzuje se tak fašisující tendence v české společnosti. Tento útok ponejvíce připomíná omezování akademických svobod hitlerovským režimem 17. listopadu 1939.

Putna se svými kontroverzními nenávistnými názory narazil již dříve, když jej president Zeman v červnu 2013 odmítl jmenovat profesorem.

V roce 2011 se zúčastnil homosexualistického pochodu proti české společnosti, kde dokonce rozvinul urážlivý transparent. Do presidentské volby zasáhl v roce 2012 mimojiné protiruským videem.

President Zeman musí cítit značné zadostiučinění, když se ukázalo, že důvody, pro které odmítal jmenovat Putnu profesorem, jsou velice pádné.

Pozoruhodné je, že někteří akademici se Putny i zastávali. Například Vilém Pavlů, při vlastním jmenování profesorem značně drze řekl Zemanovi, že „že by tam měl být i pan Putna.“

Problémy s kvalitou akademického dorostu jsou tedy dlouhodobé. Mezi profesory se dostávají i lidé, kteří nesplňují ani akademické předpoklady, ani nejsou schopni dodržovat základní pravidla slušnosti.

Přesto dostává i Putna značný prostor v českých médiích.

Je ale nutno říct, že problém pravdoláskařské nenávisti existuje i v jiných zemích. Na Slovensku se svými antislovakistickými výroky proslavila Magda Vašaryová.

V minulosti projevila nenávist k slovenské menšině v Polsku, v říjnu tohoto roku zase označila Slováky za nekřesťanský národ, a část voličů (ty, kteří budou volit jinak, než ona), za „ustrašené tetky a strýčky“.

Za tyto výroky se dosud neomluvila.

Reklamy

About Francis Bacon

Právník, odborník na pravdoláskařský extremism.

Informace

This entry was posted on 11. 12. 2015 by in Zprávy.

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: