Svobodná kultura

Secessio plebis

Islamofilové a islamofobové

Guy Peters, převzato z Lucerny wikipedie: Brutální útoky v pátek 13. listopadu 2015 na Bataclan a další místa v Paříži, při němž islámští teroristé zavraždili 130 lidí, vyvolávají otázky o vztahu islámu a terorismu. Jsou v zásadě 3 odpovědi:

  1. sluníčkářská: mezi islámem a terorismem není vůbec žádná spojitost,
  2. běžná: za útoky mohou radikální muslimovéislamisté – nebo
  3. islamoklastická: neexistuje nic jako radikální islám, islám je jen jeden, vrazi jsou muslimové bez přívlastku.

Sluníčkářská „analysa“ je zcela mimo. Vychází z absolutního individualismu, který je v rozporu s realitou. Ve skutečnosti je každý člověk ovlivněn svým okolím a tihle ideologičtí vrazi z nenávisti maximálně. Sluníčkáři tak zcela popírají zločinné spolčení a to, že může být založeno ideologicky.

Mezi běžným pojetím a islamoklastickým zase takový rozdíl není. Islamoklasté si, doufám, uvědomují rozdíly mezi jednotlivými muslimy a jejich druhy. Zastánci běžného pojetí, doufám, nevidí čínskou zeď mezi islamisty a ostatními muslimy. Jak totiž ukazují živopisy islámských vrahů, řada z nich vedla velice světský život, např. Usáma bin Ládin nebo Zarkáví, ale pak přišla životní krise a její řešení nalezli v důsledném islámu. Nebyla to nějaká náhoda, protože islámskou identitu měli vždycky.

Proto bychom si neměli myslet, že existuje nějaký neškodný islám. Ano, drtivá většina z 2 miliard muslimů je v pohodě, ale stačí, když přijde nějaký vnější impuls a rázem v pohodě být přestanou.

Reklamy

About Guy Peters

One comment on “Islamofilové a islamofobové

  1. Pingback: 19 přednášek, které otřásly světem, aneb vláda soudců po islámsku | Svobodná kultura

Komentáře nejsou povoleny.

Informace

This entry was posted on 26. 11. 2015 by in Analysy, Píše se jinde and tagged , .

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: