Svobodná kultura

Upozornění: Tato stránka obsahuje nepřátelské narativy.

Vážné zamyšlení nad událostmi v Paříži, které vás možná dojme až k slzám

Marek Malina, převzato z ePortáluDonedávna se Evropa zmítala obalena svým blahobytem a bezpečím, neměla vztah ani k základním sebezáchovným instinktům, dokonce se jich pod záminkou extremismu snažila zbavit. U vůdců Evropy nebylo jasné, zda nejsou bludičky, které svůj lid vedou do bažin, jakoby Evropany chtěli připravit o civilizovaný způsob života.

Státy Evropy, tedy i Rusko, zažily již dost teroristických útoků, každý byl velkou ranou. Útoky v Paříži jsou přece jen jistým zlomem v myšlení Evropanů, každý si najednou dokáže uvědomit, jaký dosah má jednání pár jednotlivců ve službě zvrácené ideologie. Tíživá je také představa, jaké množství takových jednotlivců zde nalezlo působiště a jak velkou podporu jim dosud Evropa umožňovala získat od jejich blízkého okolí. Je nepodstatné, zda si myslíme, že cílem těchto útoků je pouze vyvolat strach, nebo zvýšit submisivitu pro postup islamizace. Všichni tuší, že něco podobného se může s mnoha obměnami opakovat kdekoli, kdykoli.

Zážitek opravdové blízkosti nebezpečí může ovšem společenství paradoxně posílit.

Embed from Getty Images

Přichází čas, kdy si každý člověk mnohem víc uvědomuje vděčnost za každou další minutu, kdy je živ, za každý den, kdy se večer sejde se všemi svými blízkými a to se stává základem uvažování. Čas sounáležitosti, kdy najednou každý ví, že jeho přežití je závislé na bezchybné spolupráci celku, čas odpovědnosti, kterou každý má za vše, čeho si všimne ve svém okolí a jak rychle umí reagovat. Čas, kdy člověk musí velmi rychle umět rozlišit, co pro něj má hodnotu. Období, které přináší radost a určitou formu bezstarostnosti, protože ve světle ztráty jistot je dobré užít každé chvíle. Banality a sebeprezentace tváří v tvář možnému zániku postrádá smysl, spíš se objevuje větší chuť do života. Přichází období, kdy jakákoli politická diskuze začíná probíhat ve světle závazku absolutní priority bezpečnosti, která je otázkou bytí či nebytí. Jednotliví politici tuto odpovědnost buď uchopí, zbaví špatných rádců, nebo sféru působnosti opustí, čas mlžení a neuvážených gest je u konce.

Lidé si velmi rychle vzpomenou, že pozornost a naslouchání instinktům je základem a je jedno, co si o tom kdo myslí. Hlava v oblacích, zamotaná únavnými pseudohumanismy, se velmi rychle uvede do reality a náhle si vzpomene, co vlastně má dělat, aby zcela neodumřela od společnosti, kterou opravdu potřebuje. Evropa má velkou šanci začít jednat a už i těm nejbližším útokům předejít. Žádný zločinec není izolovaný, vždy je dost lidí v pozadí, kteří něco ví či tuší a mohou promluvit. Pokud zde chtějí být doma, musí dát srozumitelně najevo, na které straně jsou a co respektují.

Reklamy

About Fas Ligand

Information

This entry was posted on 16. 11. 2015 by in Píše se jinde, Propaganda & hoaxy and tagged .

Nejlepší texty za 2 dny

%d bloggers like this: